Poradnik Warzone 2.0: Podnoś towarzyszy tylko wtedy, gdy to bezpieczne
Na pewno nie raz znajdziecie się w sytuacji, gdy Wasz oddział wdał się wymianę ognia z przeciwnikiem. Nawet najlepszych graczy może odnaleźć zbłąkana kula, przez co zostaniecie powaleni na ziemię. Bez obaw jednak, bo zawsze mogą Was podnieść członkowie drużyny. Kluczowym jednak jest rozpoznanie odpowiedniego ku temu momentu.
Jeżeli oglądaliście jakieś filmy wojenne, pewnie widzieliście scenę, w której snajper trafia żołnierza, po czym czeka, aż ktoś przyjdzie go ratować. W Warzone taka taktyka także działa! Fakt, powalony gracz może się odczołgać, ale nie zawsze może znaleźć bezpieczne miejsce, gdzie mógłby się schronić. Może Was kusić podbiec do niego i go podnieść, a następnie razem odpłacić niemilcom, którzy Was zaatakowali.
I tu Was złapią i wykorzystają Waszą empatię i żądzę zemsty przeciwko Wam. Dlatego trzeba być pewnym, żeby podnosząc rannego towarzysza bądź towarzyszkę samemu nie wystawić się na ogień przeciwnika. Upewnijcie się, że jesteście bezpieczni, np. schowani w budynku, albo odgradza Was jakiś mur czy pojazd. Rzućcie granat dymny, jeżeli nie ma innej osłony. Czasami będziecie musieli po prostu odpuścić i liczyć na to, że pojedynek w Gułagu zakończy się pomyślnie dla osoby z Waszej drużyny. Ostatecznie zostają Wam także sklepy, w których możecie zapłacić za ich powrót.
Poznaj rodzaje zadań
Nie da się ukryć, że lepiej jest mieć gotówkę, niż jej nie mieć. Dzięki temu możecie w sklepie szybko wymienić broń na taką, którą dopasowaliście wcześniej do swoich potrzeb. Albo możecie dokupić przedmioty, których Wam brakuje czy przywrócić do walki towarzysza bądź towarzyszkę. Jednym z lepszych sposobów zdobycia gotówki będzie wypełnianie zadań na obszarze walki. Musicie jednak wiedzieć, jakie wiążą się z nimi ryzyka.
Otwieranie sejfów wymusza rozproszenie zespołu i łatwiej stać się celem dla przeciwników. Intel wymusi na Was poszukiwania, a wystrzelona w powietrze raca zdradza Waszą pozycję. Most Wanted sprawia, że wszyscy będą chcieli Was dopaść, a Bounty zmusi Was do szukania celu, co może Was samych wystawić na strzał, gdy będziecie uganiać się za przeciwnikiem, który w zasadzie to może przygotować na Was zasadzkę.
Wszystko ma jednak swoją wartość. Sejfy to świetny sposób na szybkie zdobycie sprzętu i kasy. Dzięki intelowi będziecie wiedzieli przed innymi, dokąd macie się udać. Most Wanted może pomóc podnieść całą drużynę i zaopatrzyć się w świetny sprzęt ze sklepu. Bounty z kolei pozwoli wyeliminować wroga, a w końcowych etapach gry znajomość przybliżonej lokacji przeciwnika może być kluczem do sukcesu.
Ciągle pozostawaj w ruchu
Wspominałem już, że Call of Duty to gra dynamiczna. Z tego powodu siedzenie w jednym miejscu i czekanie, aż cel sam wejdzie nam pod celownik, może okazać się niezwykle ryzykowne. Ktoś z łatwością może wejść nam na plecy, jeżeli dobrze się nie zabezpieczyliśmy. Dodatkowo, gdy bezpieczna strefa będzie się zmniejszać, może okazać się, że do kolejnego okręgu mamy bardzo daleko, bo ciągle siedzieliśmy w miejscu i ignorowaliśmy zmieniającą się sytuację na polu walki.
Warto co kilka chwil zmieniać swoją pozycję. Eksplorując mapę zwiększamy swoje szanse na znalezienie nowego bądź lepszego sprzętu. Ciągły ruch sprawia też, że nie będzie nas tak łatwo namierzyć jakiemuś obserwatorowi. Siedzenie w oknie w jednej pozycji może źle się skończyć, jeżeli ktoś nas zauważy zanim my dostrzeżemy zagrożenie. No i nieustannie zmieniając pozycję możemy płynnie reagować na to, co dzieje się dookoła. Uciec, jeśli robi się za gorąco, poszukać lepszego miejsca, gdy jest zbyt nudno.
Przy zachowaniu ostrożności stały ruch może być równie skuteczną obroną, co dodatkowa płyta balistyczna. Nie mówiąc już o tym, że im więcej mapy poznamy, tym lepiej będziemy mogli na niej operować, a znajomość pola walki to podstawa. Dlatego nie siedź w miejscu i rusz się trochę!