Alone in the Dark. Data premiery, zwiastun i inne informacje

Grafika głównych postaci z gry Alone in the Dark, kobiety i mężczyzny w staroświeckich ubraniach.

Proszę się przyznać, kto z obecnych tutaj pamięta serię Alone in the Dark? Mnie jakoś ominęła, ale z tego powodu właśnie bardziej wyczekująco spoglądam w stronę nowych materiałów, które otrzymaliśmy. Wiemy już, że reboot gry pojawi się 25 października 2023 roku na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz na PC-tach na Steam i GOG-u w cenie 60 dolarów. Informacje dostaliśmy od wydawcy THQ Nordic oraz twórców z Pieces Interactive, więc to nie są żadne plotki.

Powrót Alone in the Dark

Pierwszą, niesamowicie intrygującą informacją jest udostępnienie za darmo Alone in the Dark: Prologue. To grywalny prolog gry, niezawierający żadnych spoilerów do głównej historii, który ma zaprezentować atmosferę nadchodzącej gry. Można go pobrać bez opłat z PlayStation Store, Microsoft Store i Steam.

Drugą, niemniej ekscytującą nowiną było ogłoszenie, kto wcieli się w dwie główne role. Emily Harwood oraz Edward Carnby będą nie tylko mówić głosami Jodie Comer (Obsesja Eve, Free Guy) i Davida Harboura (Stranger Things, Black Widow). Aktorka i aktor zostali także modelami, na bazie których powstały grane przez nich postacie. Historia przedstawiona w grze ma wybrzmiewać nieco inaczej zależnie od tego, którą z postaci wybiorą gracze.

Poniżej możecie obejrzeć 11-minutowe wideo, w którym znajdziecie fragmenty rozgrywki wraz z komentarzem twórcow.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top