Android 14 – pierwsza beta już dostępna! Co nowego w systemie Google?

Logo Android 14

Android 14 to najnowsza wersja popularnego systemu operacyjnego firmy Google dla urządzeń mobilnych. Choć oficjalne wydanie dla wszystkich użytkowników przewidziane jest dopiero na październik 2023 roku, już teraz dostępna jest wersja beta 1, którą można zainstalować na wybranych urządzeniach. Aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji.

Co nowego wprowadza Android 14?

Google wprowadził szereg nowych funkcji i usprawnień w najnowszej wersji systemu Android. Wśród nich znajdują się ułatwienia związane z zarządzaniem baterią, dzięki czemu smartfon poinformuje o konieczności naładowania urządzenia. Jednym z głównych założeń nowego Androida jest zwiększenie prywatności użytkowników niepełnosprawnych. W tym celu wprowadzono m.in. nową funkcję atrybutu accessibilityDataSensitive, który umożliwia dostęp do widoku usług jedynie po weryfikacji Google Play Protect. Ma to zapewnić większą ochronę użytkownikom i zmniejszyć ryzyko niepowołanych działań. Pojawi się także osobny suwak głośności dla powiadomień o połączeniach i wiadomości, co z pewnością ucieszy wielu użytkowników.

Inną ciekawą funkcją jest wybór osobnego języka dla każdej aplikacji. Nowością będzie również możliwość streamowania połączeń na tablety oraz łączność satelitarna, która do tej pory była dostępna jedynie dla użytkowników urządzeń Apple i Huawei. Warto wspomnieć także o zmianach wizualnych. Po wykonaniu gestu powrotu, w Androidzie 14 pojawi się ikona strzałki przy bocznej krawędzi, która wskazuje, którą krawędzią wykonano gest. Ostatnią z ważnych zmian jest auto-archiwizacja nieużywanych aplikacji, co pozwoli na oszczędność miejsca na urządzeniu i przyspieszenie jego działania.

Na jakich urządzeniach dostępna jest aktualizacja?

Android 14 Beta 1 jest już dostępna dla użytkowników Pixeli, którzy chcą przetestować nowości. Modele, na których zainstalujemy aktualizacje to Google Pixel: 4a 5G, 5, 5a 5G, 6, 6 Pro, 6a, 7 oraz 7 Pro. Oficjalne wydanie systemu dla wszystkich użytkowników planowane jest na październik 2023 roku.

Telefony i sprzęt Google Pixel na których jest dostępny Android 14

Sonata - Avatar
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top