Between Horizons – tajemnica na statku kosmicznym

Between Horizons Banner

Koncept grafika 2.5 D jest coraz częściej wykorzystywana przez twórców nowych gier. Na rynku jest już kilka naprawdę dobrych RPGów, które używają tej technologii. Efekty są przepiękne. Wystarczy spojrzeć na takie produkcje jak Octpath Traveler czy LiveALive. Wygląda na to, że studio DigiTales Interactive odpowiedzialne za przygodówkę Lacuna również to zauważyło. Ich najnowszy tytuł także wykorzystuje takie rozwiązanie. Być może nie wygląda to, aż tak dobrze, jak przy wspomnianych projektach, ale myślę, że Between Horizons nadgania klimatem.

Pierwsza pasażerka Zephyra

Between Horizons to przygodówka osadzona w realiach science-fiction. Coś niedobrego dzieje się na pokładzie kosmicznego statku Zephyr podczas lotu na tajemniczą, odległą gwiazdę. Jako Stella, dwudziestokilkuletnia mieszkanka statku kosmicznego musimy stawić czoła wielu zagadkom i rozwikłać sieć intryg uknutych przez pasażerów. Rozwiązanie jest tylko jedno, więc to do nas należy odkrycie wszystkich poszlak i połączenie ich w logiczną całość.

Between Horizons Screen 01

Kluczowe cechy Between Horizons

Jako że jedyne co było mi dane zobaczyć to zwiastun, podzielę się kilkoma najważniejszymi informacjami otrzymanymi od wydawcy, którym jest Assemble Entertainment:

  • Between Horizons to rozrastające się środowisko, w którym klimat sci-fi łączy się ze śledczą rozgrywką i wielowątkową fabułą.
  • System zbierania śladów pozwoli graczom samodzielnie przypisywać wskazówki do śledztwa, konfrontować je z mieszkańcami statku i przedstawiać sprawy poparte dowodami.
  • Pod ekscytującą i angażującą fabułą sci-fi kryje się wiele prowokujących do myślenia wątków, które zachęcą graczy do pochylenia się nad problemem międzypokoleniowej odpowiedzialności i wolności osobistej.
  • Historia toczy się dalej, nawet jeżeli przedstawione dowody były niewłaściwe. Gracze będą musieli żyć z konsekwencjami własnych czynów.

Kosmiczna odyseja 2023

Produkcja DigiTales Interactive wyląduje na PC, a także na konsolach Nintendo Switch, PlayStation5 oraz Xbox Series X i S pod koniec przyszłego roku. Dawno nie grałem w żadną grę tego typu, a nie ukrywam, że kiedyś starałem się ograć każdą przygodówkę. Może to będzie dobry moment na powrót?

Between Horizons Screen 02

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top