Cities: Skylines – Lista najpotrzebniejszych modów do gry

Logo gry Cities: Skylines

Cities: Skylines to wciąż jeden z topowych city-builderów ostatnich lat. Ten cieszący się niegasnącą popularnością tytuł pozwala na budowę i rozwój prężnie działającego miasta, którym musimy odpowiednio zarządzać. Aby w pełni skorzystać z możliwości gry, warto zainteresować się niektórymi modyfikacjami tworzonymi przez zaangażowanych fanów.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2023

Cities: Skylines – lista najpotrzebniejszych modyfikacji

Poniższa lista to zbiór najbardziej przydatnych modów zarówno ułatwiających i urozmaicających rozgrywkę, ale również takich, które sprawią, że nasze miasto będzie wyglądało bardziej estetycznie lub realistycznie. Modyfikacje dla wersji gry Steam możemy pobrać bezpośrednio z warsztatu.

Pamiętajmy, że choć to niezwykle użyteczne narzędzia, mogą zawierać niebezpieczne pliki – zawsze, w miarę możliwości, zweryfikujmy źródło z którego pobieramy modyfikacje do gier.

TM:PE 11.7.3.1

Link do warsztatu Steam

Zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla każdego burmistrza. Modyfikacja pozwala na kompleksowe zarządzanie ruchem drogowym w mieście w tym:

 • umieszczanie i usuwanie sygnalizacji świetlnej
 • ustawianie czasowej sygnalizacji świetlnej, dzięki której zoptymalizujemy ruch drogowy w wybranych miejscach (bardzo przydatne narzędzie w walce z korkami)
 • ręczna sygnalizacja świetlna, która daje pełną kontrolę nad światłami
 • dowolne zmiany strzałek pasów ruchu
 • dodawanie znaków ruchu drogowego (stop, ustąp pierwszeństwa, droga główna)
 • ograniczenia prędkości, zakazy ruchu pojazdów oraz parkowania
 • blokadę znikania pojazdów i czyszczenie ruchu
 • ograniczenia na skrzyżowaniach (np. zakaz przejścia dla pieszych)
 • łączenie pasów ruchu (pojazdy będą poruszały się po wytyczonych ścieżkach)

Modyfikacja do Cities: Skylines TM:PE

Harmony 2.2.2-0 (Mod Dependency) [1.16.0-f3 compatible]

Link do warsztatu Steam

UWAGA – wersja modyfikacji o nazwie “Harmony (redesigned)” jest odradzana jako niebezpieczna i narażająca użytkowników na ataki hakerskie – modyfikacja Harmony często jest wymagana jako podstawa do działania innych modów.

Prop Anarchy 0.7.6

Link do warsztatu Steam

Zapewnia między innymi:

 • precyzyjne przenoszenie propów (obiektów/dekoracji) w dowolne miejsca
 • dostosowanie ich rozmiaru
 • zmianę koloru propów

Move It

Link do warsztatu Steam

Pozwala nie tylko na swobodne przemieszczanie propów, ale również na konfigurowanie kształtu dróg czy nabrzeża.

Loading Screen Mod Revisited 1.1.3

Link do warsztatu Steam

Nowa wersja modyfikacji przyspieszającej czas ładowania zapisu. Optymalizuje również wykorzystanie pamięci urządzenia i wskazuje brakujące lub sprawiające problemy assety oraz mody.

Loading Screen Mod - Cities: Skylines

Sprawdź także – Ciekawe mapy z warsztatu Steam dla początkujących

81 Tiles 2 1.0

Link do warsztatu Steam

Pozwala na odblokowanie wszystkich 81 kafelków widocznych na mapie, dzięki czemu możemy kreatywnie podejść do planowania miasta. Nie ma wpływu na nasz postęp w grze, jeśli nie użyjemy wbudowanej opcji “odblokuj wszystko”.

Kup Cities: Skylines (PC)

Reklama produktu w Ceneo.pl

Better Bulldozer [Park Life Compatible]

Link do warsztatu Steam

Dzięki tej modyfikacji pozbędziemy się drzew, propów, budynków czy ulic w szybszy sposób. Zamiast ręcznego usuwania pojedynczych obiektów, wystarczy zaznaczyć obszar, z którego chcemy pozbyć się wybranych elementów.

Network Extensions 2

Link do warsztatu Steam

UWAGA – wersja modyfikacji o nazwie “Network Extensions 3” jest odradzana jako niebezpieczna i narażająca użytkowników na ataki hakerskie – modyfikacja dodająca do rozgrywki wiele nowych rodzajów dróg, w tym drogi asymetryczne i z pasami zieleni.

Forest Brush Revisited v1.3.13

Link do warsztatu Steam

Pozwala na znacznie szybsze i łatwiejsze umieszczanie lasów i innych terenów zielonych.

Modyfikacja do Cities Skylines - widok na lasy

Extra Landscaping Tools [1.15.1-f4 FIX]

Link do warsztatu Steam

Umożliwia umieszczanie zasobów naturalnych w grze oraz zapewnia konfigurowalny pędzel dla drzew, kształtowania terenu i narzędzi odpowiadających za gospodarkę wodną.

Surface Painter temporary fix

Link do warsztatu Steam

Tymczasowo naprawiona wersja poprzedniej modyfikacji Surface Painter. Pozwala malować teren na dostępne w grze typy nawierzchni takie jak chodnik czy żwir. Nie dodaje niestandardowych tekstur, jednak jest użyteczny np. kiedy chcemy zapełnić pustą nawierzchnię między budynkami.

Surface Painter modyfikacja do Cities: Skylines

Ploppable Rico Revisited 2.5.4

Link do warsztatu Steam

Umożliwia umieszczanie w grze tzw. obiektów RICO (Residential, Industrial, Commercial, Office – mieszkalnych, przemysłowych, handlowych i biurowych). Dzięki niemu, pobrane z warsztatu niestandardowe budynki nie zostaną jedynie atrakcjami turystycznymi, a będą stanowiły funkcjonalny i realistyczny element gry.

Modifykacja RICO - Cities: Skylines

Clouds & Fog Toggler

Link do warsztatu Steam

Modyfikacja pozwalająca na usunięcie z gry chmur, mgły, a także smogu przemysłowego (jeśli posiadamy DLC “After Dark”).

Compatibility Report v2.3.2

Link do warsztatu Steam

Choć na końcu listy, to jedno z najważniejszych narzędzi. Dzięki niemu dowiemy się, które mody są aktualne, niekompatybilne lub w inny sposób problematyczne. To szczególnie przydatne w przypadku Cities: Skylines, gdyż każda aktualizacja gry może powodować komplikacje.

Cities: Skylines – dodatkowe informacje o modyfikacjach

Pobierając modyfikacje, sprawdzajmy nie tylko źródło, ale również ich kompatybilność z najnowszą wersją gry. Musimy także liczyć się z tym, że wraz z kolejnymi aktualizacjami Cities: Skylines, niektóre mody mogą przestać działać.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą listą najciekawszych DLC do Cities: Skylines, która może pomóc przy wyborze rozszerzenia.

Widok na miasto z lotu ptaka - Cities: Skylines

Sonata - Avatar
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.
Scroll to top