Jakie dodatki do Cities: Skylines warto kupić? Lista najciekawszych DLC z opisami

Logo gry Cities: Skylines

Cities: Skylines to popularna gra symulacyjna, która umożliwia graczom budowanie, zarządzanie i rozwijanie własnego miasta. Jednym z kluczowych aspektów produkcji Paradox Interactive jest możliwość dostosowania rozgrywki do indywidualnych potrzeb, co można osiągnąć dzięki różnym modyfikacjom, których listę znajdziesz tutaj, ale także dzięki oficjalnym dodatkom DLC.

Dodatki do gry Cities: Skylines

Z taką różnorodnością opcji czasami ciężko zdecydować, które z rozszerzeń warto kupić. Możemy w końcu wybierać spośród wielu dodatków, które będą odpowiadać innym potrzebom i planom na miasto. W tym artykule przedstawiamy listę najciekawszych DLC do Cities: Skylines, wraz z krótkim opisem każdego z nich, aby pomóc Wam wybrać te, które najlepiej odpowiadają Waszym preferencjom i stylowi gry.

After Dark

Logo After Dark

To pierwsze wydane do gry DLC. Jeśli czegoś brakowało Wam w podstawowej wersji, być może był to cykl dnia i nocy, który wprowadza właśnie ten dodatek. After Dark wpływa na rozkład zajęć mieszkańców, a także na natężenie ruchu drogowego i pracę niektórych obszarów. Dzięki temu dodatkowi zbudujemy również dzielnice specjalizujące się w rozrywce, które za dnia stanowią komercyjne budynki, a po zmroku zmieniają się w głośne lokacje imprezowe. Rozszerzenie wprowadza także taksówki oraz możliwość budowania ścieżek rowerowych, dzięki którym mieszkańcy będą mogli przemieszczać się tym ekologicznym środkiem transportu.

Snowfall

Logo Snowfall

Jednym z ważniejszych elementów sprawnie funkcjonującego miasta jest odpowiednio zorganizowana sieć komunikacyjna. Choć nazwa dodatku tego nie wskazuje, to właśnie Snowfall wprowadza do gry bardzo pomocne w walce z korkami tramwaje. Poza tym, dodaje nowy, zimowy motyw, wraz ze wszystkimi następstwami niskiej temperatury. Na nasze tereny będzie mógł teraz spaść śnieg i deszcz, a burmistrzowie będą musieli zadbać o systemy ogrzewania i utrzymanie miasta w dobrym stanie.

Mass Transit

Logo Cities: Skylines Mass Transit

Kolejny dodatek dla miłośników budowania sieci transportowych. Każdy, kto spędził przy Cities: Skylines dłuższą chwilę wie, jak problematyczne potrafią być zakorkowane miasta. Nie tylko opóźniają transport towarów, ale również wpływają na funkcjonowanie miasta. Mass Transit umożliwia zbudowanie nowych środków komunikacji, w tym promów, kolei jednoszynowych, kolei linowych a nawet sterowców. W rozszerzeniu znajdziemy również nowe węzły komunikacyjne, a także typy dróg, mosty i kanały.

  • Nowe mapy – 3
  • Nowe środki komunikacji – promy, kolej jednoszynowa i linowa
  • Nowe drogi – tak
  • Link do DLC na Steamie

Green Cities

Logo Cities: Skylines Green Cities

Green Cities to dodatek, który koncentruje się na ekologicznym aspekcie budowania i zarządzania miastem. DLC wprowadza wiele nowych funkcji, które umożliwiają graczom tworzenie bardziej ekologicznych miast, takich jak elektryczne pojazdy dla mieszkańców, systemy recyklingu, ekologiczne budynki i wiele innych. Dzięki specjalnym, ekologicznym dzielnicom, odmienimy zupełnie wygląd miasta – stanie się nie tylko przyjazne środowisku, ale również bardzo zielone!

Sunset Harbor

Logo Cities: Skylines Sunset Harbor

Ciekawy dodatek wprowadzający do gry przemysł rybny oraz nowe rozwiązania komunikacyjne, w tym autokary czy trolejbusy. Dzięki niemu zbudujemy również ważne obiekty – huby transportowe. To tam mieszkańcy w szybki sposób przesiądą się z jednego środka komunikacji do drugiego, np. z autokaru do autobusu miejskiego lub z metra do kolei. Zbudujemy także aeroklub!

Industries

Logo Cities: Skylines Industries

Wprowadza do gry nowe mechaniki związane z przemysłem. Gracze mogą tworzyć złożone sieci produkcyjne i fabryki, a także decydować o tym, jakie rodzaje przemysłu (rolny, drzewny, wydobywczy, naftowy) chcą wprowadzić do swojego miasta. Wraz z dodatkiem pojawiają się również nowe budynki, pojazdy i przedmioty, które pomagają w efektywnym zarządzaniu przemysłowym obszarem miasta. Rozszerzenie dodaje również usługi pocztowe.

Plazas and Promenades

Logo Cities: Skylines Plazas and Promenades

Był dość długo oczekiwanym dodatkiem, ponieważ umożliwia graczom zbudowanie deptaków. Dzięki temu stworzymy obszary wolne od ruchu drogowego, po których mieszkańcy będą mogli przemieszczać się jedynie pieszo i co ważne – przy deptakach możemy budować obiekty.

Parklife

Logo Cities: Skylines Parklife

Wesołe miasteczka, rezerwaty przyrody, ogrody zoologiczne… Dzięki Parklife miasto staje się bardziej przyjazne dla mieszkańców i turystów, a rozbudowa parków i rekreacji przyczynia się do zwiększenia zadowolenia oraz poprawy jakości życia. To idealna propozycja dla miłośników urbanistyki, którzy chcą stworzyć piękne i funkcjonalne miasto z bogatą infrastrukturą rekreacyjną. Gracze mogą także budować obiekty przy ścieżkach w dzielnicach parkowych, a nawet tworzyć piesze trasy widokowe z ustalonymi cenami biletów.

Natural Disasters

Logo Cities: Skylines Natural Disasters

Jak sama nazwa wskazuje, rozszerzenie dodaje do gry możliwość zmagania się z katastrofami naturalnymi i ich skutkami. Z pewnością będzie to urozmaicający rozgrywkę element dla fanów większych wyzwań. Dzięki niemu zmierzymy się między innymi z tsunami, trzęsieniem ziemi, tornadem czy uderzeniem meteorytu.

Kilka dodatkowych słów o DLC do Cities: Skylines

Lista nie zawiera wszystkich dostępnych DLC, a jedynie te, które wprowadzają duże zmiany i w bardziej zauważalny sposób wpływają na rozgrywkę. Oczywiście każdy dodatek do Cities: Skylines w mniejszy lub większy sposób urozmaica grę, jednak niektóre z nich mogą być bardziej przydatne, szczególnie jeśli dopiero rozbudowujemy swoją kolekcję dodatków. Kolejność listy jest przypadkowa, jednak w mojej opinii dwie pierwsze pozycje, After Dark i Snowfall, są dobrym wyborem na początek.

Mam nadzieję, że nasza lista najciekawszych DLC do Cities: Skylines pomoże Wam nieco przy wyborze rozszerzenia, którym chcecie uzupełnić swoją rozgrywkę. Pamiętajcie również, aby po zakupie każdego nowego dodatku, sprawdzić kompatybilność zainstalowanych modyfikacji do gry. Umożliwia to modyfikacja Compatibility Report, którą znajdziecie w warsztacie Steam.

Grafika z gry przedstawia miasto widziane z lotu ptaka.

Sonata - Avatar
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top