Dziewczyny w grze! – rusza druga edycja programu stypendialno-mentorskiego

dziewczyny w grze

Kobiety stanowią ponad połowę naszego społeczeństwa. Według raportu IQS i Gameset stanowią również niemalże połowę graczy w Polsce. Fakt, te liczby ulegają poprawie, ale nadal w branży gier nadal dominują mężczyźni. Na szczęście CD PROJEKT RED i Fundacja Edukacyjna Perspektywa po raz drugi startują z programem stypendialno-mentoringowym im. Karoliny Grochowskiej Dziewczyny w grze!

Szansa dla młodych dziewczyn

Program ten skierowany jest do uczennic szkół średnich. Dzięki niemu dziewczyny mogą poznać wiele praktycznych aspektów pracy w branży gier, a także zdobyć cenne doświadczenie. Dzięki wsparciu ze strony najlepszych specjalistów i specjalistek ze studia CDPR uczestniczki biorą udział w warsztatach i eventach, a także otrzymują wsparcie finansowe, które mogą przeznaczyć na swój rozwój i edukację.

Nasz program kierujemy do młodych dziewczyn mieszkających w mniejszych miejscowościach, które dopiero zaczynają planować swoją przyszłość i karierę zawodową. Być może część z nich nigdy nie pomyślała poważnie o pracy przy grach wideo, bo to stereotypowo „zajęcia dla chłopaków”? W naszym społeczeństwie pokutuje bowiem błędne przekonanie, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej różnorodną.

– mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity & Inclusion Director w CD PROJEKT RED.

Współorganizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat inspiruje wybory edukacyjne młodzieży, a także odpowiada za inicjatywy wspierające kobiety w branży technologicznej.

W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie “Dziewczyny w grze!” chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to co mniej uchwytne, a kluczowe — dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie i zaplanować z przytupem przyszłość.

– mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Poprzednia edycja Dziewczyny w grze

Do poprzedniej edycji zgłosiło się ponad 1400 zgłoszeń, czy to od młodych programistek, graficzek, animatorek czy pisarek. W wyniku kilkuetapowego procesu wyłoniono 20 najzdolniejszych kandydatek. Rozwijają one swoje umiejętności pod okiem mentorek i mentorów z CD PROJEKT RED.

Rekrutacja zaczęła się 5 września 2022 roku, a zakończy się 30 października 2022 roku. Więcej informacji o programie – w tym i formularz zgłoszeniowy – znajdziecie na oficjalnej stronie programu Dziewczyny w Grze!

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top