First Dwarf – intrygujący tytuł z Polski

First Dwarf

Niezależne studio z Warszawy, Star Drifters, zaprezentowało właśnie zwiastun do swojej gry First Dwarf. Po otwartych testach, które okazały się sukcesem, produkcja trafi niebawem do early access. Już teraz można także pobrać demo!

First Dwarf – ciekawy miks wielu gatunków

W First Dwarf wcielimy się w krasnoluda Tru, który wraz ze swoją smoczycą, Ragną, wyruszył w poszukiwaniu nowego domu dla swojego ludu. To stawia przed graczami wiele wyzwań. Będziemy musieli odkrywać nowe krainy, walczyć z wrogą fauną, czy rozbudowywać konstrukcje obronne. Gra łączy elementy RPG, tower defense czy nawet trochę survivalu.

Odliczamy dni, czekając na moment debiutu Frist Dwarf we wczesnym dostępie. Zarówno testy, jak i wersja demo cieszą się wśród graczy ogromną popularnością, a przecież to wyłącznie skrawek tego, co chcemy oddać w ich ręce 19 czerwca i w kolejnych aktualizacjach. Czekamy na feedback fanów, bo chcemy wsłuchać się ich opinie i tworzyć grę wspólnie z nimi. Czujemy również, że ze wsparciem społeczności uda nam się zbudować tytuł skrojony na miarę tego, czego obecnie poszukują gracze” – Jakub Wójcik, prezes Star Drifters.

Co więcej, gra zaoferuje także tryb kooperacji. Jedną postacią będzie Tru, drugą zaś Ragna. Świetną informacją jest, że ten tryb dostępny nie będzie tylko online – będzie można grać także i lokalnie na jednym ekranie!

Gra trafi do early access już 19 czerwca na Steamie. Demo First Dwarf znajdziecie z kolei pod tym adresem. Produkcja wydaje się być ciekawą propozycją i myślę, że warto dać jej szansę. Zwłaszcza, że łączy jedne z moich ulubionych rzeczy: krasnoludy i mechy!


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top