Fortnite Rebelia – sezon drugi ruszył z kopyta

Fortnite Rebelia

Jest 20 Marca, czyli dzień przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Za oknem świeci słońce. Zaraz wybieramy się na działkę. Przed wyjściem postanowiłem szybko przejrzeć wpisy o nowym sezonie. Do gry planuję zasiąść dopiero wieczorem, ale to, co przeczytałem, najpierw mnie zszokowało, a potem zaintrygowało. Epic postanowił wprowadzić naprawdę ogromne zmiany. Ciekaw jestem czy Fortnite Rebelia spodoba się długoletnim fanom tytułu.

Wojna to kiepski wybór ale…

Po obejrzeniu półtora minutowego zwiastuna, w którym czołgi, samoloty i sterowce bojowe grały pierwsze skrzypce, trochę się przestraszyłem. Nie będę ukrywał, że mając na uwadze obecne wydarzenia na świecie, temat przewodni Rebelii może spotkać się z zimnym przyjęciem. Niestety Epic nie bardzo miał wyjście. Jedyne co mógł zrobić, to opóźnić premierę Fortnite Rebelia. Wydaje mi się jednak, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Dlatego rozwiązanie, które wymyślili, wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem. Wszystkie pieniądze zarobione na mikropłatnościach od 20 marca do 3 kwietnia zostaną przekazane na humanitarną pomoc dla Ukrainy. Uważam, że była to dobra decyzja, która na pewno zmniejszy ilość nieprzychylnych komentarzy.

https://twitter.com/FortnitePL/status/1505438242786656259

Przewrót w Fortnite Rebelia

Skupmy się teraz na tym, co takiego przeczytałem we wspomnianych artykułach na oficjalnym blogu Fortnite. Po pierwsze i chyba najważniejsze budowanie zostało usunięte. Ja też nie mogłem w to uwierzyć. Nie wiem jeszcze, czy jest to tylko jakiś specjalny tryb, czy konstruowanie po prostu zniknęło całkowicie z trybu Battle Royale. W momencie pisania tych słów serwery jeszcze nie działają na tyle sprawnie, abym mógł to sprawdzić. Przekonam się o tym dopiero wieczorem. Kolejna spora zmiana to nowy tryb sprintu. Nasza postać będzie biegała szybciej, ale straci możliwość trzymania w rękach przedmiotów podczas takiego biegu. Dodatkowo po dobrze wymierzonym skoku będzie w stanie podciągnąć się na krawędzi budynku czy muru. Jeżeli to Wam jeszcze nie wystarczy, to od teraz drzwi będzie można wyważyć ‘z bara’ lub wślizgiem.

Karnet Bojowy z przytupem

W Odwróceniu dostaliśmy skórkę Spider-Mana. Chwilę wcześniej pojawił się Carnage. Epic kontynuuje zasypywanie nas marvelowymi strojami i tym razem padło na Prowlera oraz Doktora Strange’a. Oczywiście nie są to jedyne nowe postacie, które dołączą do drużyny. Część nowych skórek jest naprawdę fantastyczna, podobnie jak przedmioty kosmetyczne z nimi powiązane.

Fortnite Rebelia Karnet Bojowy

Fortnite Rebelia to zaskoczenie

Szczerze powiem, że nie spodziewałem się tak wielkich zmian pomiędzy sezonami. Myślałem, że kolejne większe updejty nastąpią dopiero w rozdziale czwartym. Jestem bardzo miło zaskoczony tym, co przeczytałem i już nie mogę się doczekać, kiedy znowu wyskoczę z Battle Busa. Postaram się też w miarę możliwości opisywać zmiany i poprawki, które pojawiać się będą w trakcie Rebelii.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top