Logitech G Pro X 2 Lightspeed – najnowsza innowacja w e-sporcie

Słuchawki Logitech G Pro X 2 Lightspeed białe

Nie od dziś wiadomo, że Logitech to jedna z wiodących firm na rynku sprzętu dla profesjonalnych graczy. Dlatego na pewno nie można przejść obojętnie obok najnowszego zestawu słuchawkowego Logitech G Pro X 2 Lightspeed. Powstał on w ramach programu Design by Collaboration. Oznacza to, że podcas opracowywania tych słuchawek konsultowano się z czołowymi sportowcami i drużynami e-sportowymi z całego świata, aby stworzyć sprzęt odpowiadający nawet najbardziej wymagającym zawodowcom.

Przetworniki PRO-G Graphene – mała rewelacja

Logitech G Pro X 2 Lightspeed został wyposażony w przetworniki dźwięku Pro-G Graphene. Zaprojektowano go z 50-milimetrową membraną grafenową z żywym zawieszeniem krawędziowym. Ma to sprawić, że reprodukcja dźwięku i dokładość czasu sygnału będą na niesamowitym poziomie. Jak wiadomo, w zawodowym e-sporcie każda przewaga może mieć kluczowe znaczenie.

Dzięki PRO X 2 osiągnęliśmy przełomowy poziom wydajności, przeprojektowując nasze przetworniki PRO-G z technologią audio Graphene. Dzięki wykorzystaniu grafenu możemy stworzyć przetwornik, który jest zarówno niesamowicie wytrzymały, jak i prawie niemożliwie lekki. Zapewnia dźwięk o wysokiej wierności z wyjątkowo niskimi zniekształceniami, dając profesjonalistom wydajność, której potrzebują, aby grać z maksymalnym potencjałem.

– tak o tej technologii wypowiada się Chris Pate, główny menedżer produktu w Logitech G Pro Series.

Nieustanna ewolucja

Słuchawki Logitech G Pro X 2 Lightspeed czarneWzględem poprzedniego modelu Pro X nowy model otrzymał wiele usprawnień. Według informacji podanych przez Logitech, najnowsze słuchawki oferują czas pracy do 50 godzin podczas łączności bezprzewodowej na jednym ładowaniu i zasięg nawet do 30 metrów. Do tego lekka, ale wytrzymała aluminiowa i stalowa rama zapewniać ma trwałość sprzętu.  Z kolei obrotowy zawias i wymienne nauszniki ze sztucznej skóry i weluru mają gwarantować najwyższy komfort.

Słuchawki mają 6-milimetrowy mikrofon kardioidalny na odłączanym wysięgniku, a wspiera go oprogramowanie Blue VO!CE przez program G Hub. Do tego technologia DTS Headphone: X 2.0 Surround Sound odpowiada za precyzyjny dźwięk przestrzenny.

Cena i dostępność

Według informacji od producenta zestaw Pro X2 Lightspeed można już kupić poprzez stronę LogitechG.com oraz u lokalnych sprzedawców. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1249 złotych. Natomiast gdy sprawdziłem podaną stronę internetową, nie znalazłem na niej jeszcze tego modelu. Za to słuchawki można zamówić w przedsprzedaży w Komputroniku, a z podanych tam informacji wynika, że wysyłka słuchawek zaplanowana jest na 13 czerwca.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top