Marvel Snap – karcianka twórców Hearthstone

Marvel Snap Banner

Wirtualnych gier karcianych na obecny moment mamy ogrom. Hearthstone, Legends of Runeterra czy Magic: the Gathering to tylko kilka z nich. Jednak to właśnie mobilny rynek posiada ich najwięcej. Sam grałem w kilka różnych produkcji i muszę powiedzieć, że niektóre z nich naprawdę dają radę. Nie mówię tu oczywiście o karcianych rogalikach typu Slay the Spire, tylko o tytułach czysto PvP. Jest coś przyjemnego w siedzeniu przy wirtualnym stole i rozgrywania pojedynku za pojedynkiem. Zapewne wie o tym też Ben Brode, założyciel studia Second Dinner, które stoi za stworzeniem Marvel Snap.

Marvel Snap Chars

Nadchodzi Marvel Snap

Ben Brode od 2015 roku pomagał ukształtować grę Hearthstone. Myślę, że każdy fan cyfrowych CCG (Collectible Card Game) dobrze zna tę nazwę. Nie da się ukryć, że to właśnie Serce z Kamienia wprowadziło tego typu produkcje do mainstreamu. Nic więc dziwnego, że po odejściu z Blizzarda w 2018 Ben wraz kilkoma współpracownikami postanowili założyć własne studio i stworzyć kolejną karciankę. Tym razem z oczywistych względów nie wybrali przepastnego uniwersum Warcafta tylko coś znacznie większego – multiwersum Marvela.

Rozgrywka w Marvel Snap

Cała partia składa się z sześciu tur i nie powinna zająć więcej niż 3 minuty. Kierując bohaterami tak dobrze znanymi nie tylko z kart komiksów, walczymy o kontrolę nad trzema lokacjami. Co ciekawe lokacje te są losowo wybierane, a dwie z nich zostają odkryte dopiero w turach drugiej i trzeciej. Gracze wykładają karty jednocześnie. Dopiero kiedy obydwaj zakończą swoje ruchy, odkrywane jest to, co zostało zagrane i następuje podsumowanie. Aby wygrać, należy pod koniec szóstej tury posiadać więcej punktów mocy przynajmniej w dwóch lokacjach. Nie będę się zagłębiał we wszystkie szczegóły partii, bo wyszłaby z tego kilku stronicowa instrukcja. Myślę, że najlepiej wszystko wytłumaczy sam Ben Brode w filmiku poniżej.

Multiversum kart

Nasza talia składać się będzie z 12 kart, które będziemy mogli wybrać z puli 150. Według tego, co obiecują twórcy, każdą kartę będziemy w stanie zdobyć podczas naszych rozgrywek. Bohaterowie mają też posiadać kilka wariantów wyglądu, więc myślę, że to właśnie na tym aspekcie skupią się mikrotransakcje. Jeżeli faktycznie tak będzie wyglądała monetyzajca, to nawet ja kupię kilka pikselowych skórek.

Marvel Snap Dr Strange

Kiedy możemy zagrać w Marvel Snap?

Powiem szczerze, że sam chciałbym wiedzieć, kiedy będę mógł pobrać Marvel Snap na swoje mobilne urządzenie. Niestety na ten moment zapisy do zamkniętej bety są bardzo ograniczone i teoretycznie tylko gracze z następujących krajów mogą się do niej zgłaszać: Stany Zjednoczone, Kanada, Filipiny, Singapur, Hong Kong, Australia oraz Nowa Zelandia. Bardzo żałuję, że Polski nie ma na tej liście. Jest natomiast opcja “other”, którą zaznaczyłem i swoje podanie wypełniłem.

Mam nadzieję, że studio Second Dinner zakończy testy już niedługo i każdy będzie mógł spróbować swoich sił w walce o Kosmiczne Sześciany. Na koniec dodam jeszcze, że wraz z mobilną premierą Marvel Snap powinna pojawić się testowa wersja na komputery stacjonarne.

Marvel Snap Deadpool

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top