KotOR nie powstanie? Nikt nie pracuje nad Knights of the Old Republic.

Okładka KotOR, Knights of the Old Republic

Porzućcie nadzieję, Wy, którzy tu wchodzicie. Jeżeli mieliście jakąkolwiek wiarę w to, że Star Wars: Knights of the Old Republic otrzyma swój remake, myślę, że to dobry moment, aby przestać. Według doniesień Jeffa Grubba z Giant Bomb, w tej chwili nie trwają nad KotOR żadne prace. Żadne.

Nikt nie robi KotORa

Podczas swojego piątkowego programu Game Mess Mornings Jeff Grubb powiedział “Chcę tylko wyjaśnić, że nad tą grą nikt teraz nie pracuje. Kropka. Nad tą grą nie pracuje nikt, w żadnym studio.”

Grubb mówi o studiach, ponieważ początkowo nad remakiem miało pracować Aspyr Media, gdy ogłoszono prace w 2021 roku. Następnie w sierpniu zeszłego roku grupa Embracer ogłosiła, że projekt przejmuje Saber Interactive. W swoim programie Grubb powiedział, że możliwe, iż gra została zabrana także i Saber Interactive.

Niedawno w Internecie pojawiały się już plotki o przerwaniu prac nad KotOR, zwłaszcza gdy z Sieci zniknęły zwiastuny. Plotkom jednak zaprzeczano twierdząc, że to tylko kwestia wygasających praw autorskich. Jednak odkąd prace miał przejąć Saber Interactive, nie dostaliśmy nawet skrawka informacji o remaku.

Choć nie czekałem na ten projekt, swojego czasu KotOR przeszedłem jakiś tuzin razy. To także pierwsza gra, którą pamiętam, dla której zarwałem nockę przy komputerze. Nie ukrywam, że chętnie bym wrócił do gry, a jednocześnie potencjalny sukces remaku mógłby sprawić, że coś zadziałoby się w temacie kontynuacji poza sieciowym The Old Republic. Niestety, wygląda na to, że nie ma co czekać.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top