Phantom Hellcat – teatralny hack’n’slash w 2D i 3D

Phantom Hellcat

Noc otwarcia Gamescomu obfitowała w masę zwiastunów i zapowiedzi. I choć zebralismy dla Was wszystkie zwiastuny w jednym miejscu, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby w natłoku informacji coś Wam umknęło. Ale jest kilka tytułów, które lepiej mieć na uwadze i o nich nie zapominać. Ot, chociażby taki Phantom Hellcat, na przykład.

Główną bohaterką gry jest Jolene, buntowniczka, która przypadkiem uwolniła niebezpieczne wymiary zapięczętowane w teatrze pełnym nadętych rekwizytów. Ugh, nienawidzę, gdy mi się takie rzeczy przytrafiają, więc rozumiem położenie, w którym znajduje się protagonistka. Do tego zaklęcie utrzymujące mrok w murach teatru słabnie, a pokręcone historie ludzkości zaczynają się wydostawać i pustoszyć świat.

Gracz, sterując Jolene, będzie skakał i biegał, walczył z przeciwnikami. Wszystko to w scenerii, która co chwilę zmienia się z widoku 2D na 3D i z powrotem. Naszą postać będziemy mogli wzmacniać i rozwijać, a także uczyć ją nowych trików.

Będziemy walczyć również o to, żeby Jolene mogła otrzymać jedną z głównych ról w każdej sztuce, która się uwolni. Będziemy wykorzystywać rekwizyty i elementy scenografi fikcyjnych światow jako broni, aby pokonywać enigmatycznych przeciwników.

Ironbird Creations powstało, ponieważ zależało nam na tworzeniu nowych, wypełnionych akcją i jakościowych tytułów. Nasz zespół ma duży sentyment do gier z początku ubiegłego dziesięciolecia, dlatego chcieliśmy powrócić do tamtych czasów. Obecnie gry akcji łączą się innymi podgatunkami, takimi jak souls-like czy rogue-like, pozbywając się swojej pierwotnej tożsamości. Phantom Hellcat będzie powrotem do korzeni gatunku hack-n-slash i liczymy, że zainspiruje on innych twórców do podobnej zmiany kierunku.

– mówi Norman Lenda, Dyrektor Kreatywny Ironbird Creations.

Phantom Hellcat to jeden z tych tytułów, których zwiastun, choć wizualnie imponujący, nie specjalnie zapadł mi w pamięć. Fakt, opis gry też wydaje się być enigmatyczny. Ale razem z obietnicą powrotu do korzeni hack-n-slash sprawiają, że moje zainteresowanie grą wzrosło ogromnie.

Strona internetowa Ironbird Creations, albo strona na Steamie, czy tez social media takie jak Twitter czy Facebook mogą być świetnymi źródłami informacji w przyszłości na temat Phantom Hellcat.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top