PlayStation banuje graczy i nikt nie wie, dlaczego.

chmura w playstation od sony

Na PlayStation sypią się bany i nikt nie wie dlaczego. Setki użytkowników konsol PS4 i PS5 od wczoraj ma zablokowane konta bez podania konkretnych przyczyn. Na tę chwilę nie ma żadnej odpowiedzi od samego Sony i nie wiadomo ani, jak szeroka jest skala tego problemu, ani co jest jego przyczyną.

Zawieszane konta PlayStation

Na X/Twitterze, Reddicie, czy forach internetowych wczoraj zaczęły pojawiać się wpisy od użytkowników konsol PlayStation 4 i 5. Otrzymali oni wiadomości o trwałym zawieszeniu kont. „To konto zostało trwale zawieszone w PlayStation Network w związku z naruszeniem warunków korzystania z usługi PlayStation Network i umowy użytkownika”, głoszą te komunikaty. To bardzo ogólnikowy komunikat, który nie daje użytkownikom żadnej przydatnej informacji, która pozwoliłaby ustalić powód zawieszenia.

Niektórzy z graczy próbowali kontaktować się z centrum pomocy, ale nie udzielono im tam żadnej informacją. „Aby kontynuować korzystanie z usług, zalecamy utworzenie nowego konta PSN” było jedyną odpowiedzią.

Nie wiadomo, jak dużej części graczy dotyczy ten problem. Patrząc na doniesienia z internetu, nie są to pojedyncze przypadki. Nigdzie w oficjalnych kanałach Sony ani PlayStation nie podano żadnego wyjaśnienia. Nie odpowiedziano też na zapytanie wysłane przez redakcję The Verge. Nie jest to dobry czas dla posiadaczy konsol Sony. Wczoraj pisaliśmy także o usuwaniu treści z usług Video on Demand.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top