PlayStation Stars – pierwsze spojrzenie na cyfrowe dobra

PS Stars banner

Lubię zbierać różne rzeczy. Niestety ze względu na małe mieszkanie i niechęć do wycierania kurzu ograniczam się do pudełkowych wydań gier. Próbowałem bawić się w kolekcjonowanie figurek, ale jest to drogie hobby. Jednocześnie zajmuje masę miejsca. Chyba nikt nie ma lokum, które jest w stanie pomieścić choćby połowę Funko Popów? Z tego powodu duża część eksponatów często trafia do pudeł lub na strych czy do piwnicy. Nie wiem, czy PlayStation Stars można nazwać rozwiązaniem tego problemu, ale na pewno jest to krok w jakąś stronę. Czy dobrą? Przekonamy się niebawem.

Figurka po drugiej stronie lustra

W tej krótkiej prezentacji powyżej, Grace Chen, wiceprezes od globalnego marketingu, podzieliła się z nami kilkoma cyfrowymi przedmiotami. Wygląda na to, że wśród nich znajdą się nie tylko postacie znane z gier. Sprzęty wypuszczone pod skrzydłami japońskiej marki również znajdą tam swoje miejsce. Oczywiście, to tylko kilka przykładów. Według wiadomości zamieszczonej na oficjalnym blogu PlayStation możemy spodziewać się też podziału na rzadkość. Nie wiadomo jednak, jak znaczące będą różnice pomiędzy poszczególnymi eksponatami.

PS Stars screen 01

Gdzie takie można dostać?

Aby mieć możliwość postawienie zdobyczy na wirtualnej półce, będziemy musieli dołączyć do programu PlayStation Stars. Na ten moment nie ma jeszcze informacji o tym, jak to zrobić, a przynajmniej ja takowej nie znalazłem. Gdy już taka opcja się pojawi, poprzez udział w różnych kampaniach, zalogowaniu się do określonej gry co jakiś czas czy wbijanie trofeów, odblokujemy cyfrową nagrodę. Cała akcja ma się rozpocząć już tym miesiącu. Niestety Europa będzie musiała trochę poczekać, ponieważ usługa zostanie na razie uruchomiona tylko w Azji. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem bardzo ciekaw, jak przedsięwzięcie zostanie przyjęte.

PS Stars screen 02

Moje skromne zdanie o PlayStation Stars

Według mnie cała inicjatywa to bardzo fajny pomysł. Mam tylko nadzieję, że nie jest to sposób na wybadanie rynku przed wprowadzeniem NFT (Non-fungible token). Uważam, że sprawdzi się to jako miły dodatek do konsolowego doświadczenia, ale dużo ludzi nawet nie zwróci na to uwagi. Sam lubię wbijać trofea, więc na pewno będę próbował swojego szczęścia w PlayStation Stars. Mam też nadzieję zobaczyć kiedyś posążek Kratosa. Szkoda tylko, że na razie nadchodząca usługa będzie działać tylko w aplikacji. Stacjonarne PlayStation otrzymają swoją wersję w bliżej nieokreślonej przyszłości.

PS Stars screen 03

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top