Po 12 latach pracy Blizzard opuszcza szef marki Warcraft

Najlepsze gry Blizzarda Blizzard

John Hight, pracujący w firmie Blizzard od 2011 roku, opuszcza firmę. W tym czasie pracował między innymi nad dodatkami do World of Warcraft, Hearthstone oraz Warcraft 3: Reforged.

John Hight opuszcza Blizzard, pozostaje w branży gier

Po 12 niesamowitych latach w Blizzardzie zdecydowałem się odejść i rozpocząć nową misję. To była trudna decyzja, ale czuję, że teraz jest najlepszy moment: Warcraft jest w niesamowitej sytuacji w momencie, gdy uniwersum kończy 30 lat. Byłem zaszczycony mogąc służyć wszystkim bohaterom Azeroth.

Takie wyznanie umieścił Hight w serwisie X/Twitter przed weekendem. To on nadrozorował prace nad Mists of Pandaria, Warlords of Draenor, Legion, Battle for Azeroth, Shadowlands oraz Dragonflight. Prawodopodobnie również pracował przy nadchodzącym The War Within, zaplanowanym na ten rok. Poza tym John Hight maczał palce w Blizzardzie przy Hearthstone oraz Warcraft Rumble. Nie wiadomo, czym będzie się zajmował w najbliższej przyszłości.

Jeśli chodzi o to, co będzie dalej w mojej podróży, nie mam jeszcze żadnych konkretów do przekazania, ale jestem podekscytowany odkrywaniem nowych możliwości i wyzwań w branży oraz dalszym tworzeniem świetnych gier z utalentowanymi ludźmi.

Zanim dołączył do Blizzarda, pracował w 3DO, Electronic Arts, Atari, a także Sony Snata Monica.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top