Powiadomienia na konsoli Xbox – jak je przenieść?

Ikona osiągnięć Xbox na zielonym tle. Przenoszenie powiadomienia na konsoli Xbox.

Niezależnie od tego, czy gram w dany tytuł w oryginalnej wersji językowej czy z polskim dubbingiem, zawsze mam włączone napisy. Może to kwestia wieku i wygody, nie wiem, ale jest to dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie. Chyba, że akurat ktoś z bliskiego grona akurat loguje się do Xbox Live, albo zrobiłem właśnie zrzut ekranu, czy też zdobyłem kolejne osiągnięcie… i napisów już nie widać. To strasznie irytujące! Gdyby był tylko jakiś sposób, aby przenieść powiadomienia na konsoli Xbox w inne miejsce. Przez dwa lata męczyłem się z tym niefortunnym rozwiązaniem. Na szczęście wreszcie ktoś zwrócił mi uwagę na to, że w istocie można to w bardzo prosty sposób zmienić!

Jak zmienić miejsce wyświetlania się powiadomienia na konsoli Xbox?

Kadr z gry Forza Horizon 3, auto wyścigowe sunące z dużą prędkością po drodze, na dole ekranu pasek osiągnięcia.

Sam proces jest bardzo prosty i składa się z czterech prostych kroków.

  1. Udajcie się do zakładki Ustawienia
  2. W podmenu Preferencje wejdźcie w zakładkę Powiadomienia, a następnie wybierzcie pole “Domyślne położenie powiadomienia”.
  3. Na widocznym ekranie wybierzcie zgodnie z własnymi preferencjami najwygodniejsze miejsce na wyświetlanie powiadomień. Do wyboru jest sześć możliwości.
  4. Zatwierdźcie wybór, naciskając na dole przycisk “Gotowe”.

I gotowe! Od teraz wszystkie powiadomienia będą wyświetlały się w wybranym przez Was miejscu! Podobno istnieją gry i aplikacje, które potrafią się nie słuchać i nadpisywać swoje własne preferencje, natomiast w lwiej części przypadków powinniście mieć ten problem z głowy!

A w razie wątpliwości poniżej możecie znaleźć wizualizację powyższych kroków w formie wideo:

Polecam także poradnik Konrada, który tłumaczy, w jaki sposób wyciągnąć jak najwięcej z Xbox Game Bar na PC-tach z systemem Windows: Xbox Game Bar – z czym to się je?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top