Project CARS 1 i 2 znikają z cyfrowej dystrybucji. Powód taki jak zwykle!

Project CARS - grafika promująca grę

Gry z cyfrowej dystrybucji są wycofywane raczej rzadko. Zazwyczaj dotyczy to wyścigów, których kontynuacje są już dostępne na rynku od jakiegoś czasu. Dlaczego taki los spotyka również stare odsłony Project CARS?

Kiedy Project CARS 1 i 2 opuszczą cyfrowe sklepy?

Slighty Mad Studios podało oficjalną informację o tym, że zarówno Project CARS (2015) jak i Project CARS 2 (2017) wkrótce znikną z cyfrowej dystrybucji. Na pierwszy ogień leci sequel. Z pozycją pożegnamy się już 21 września, co daje niecały miesiąc na promocyjny zakup gry. Chwilę później wirtualne półki opuści debiut serii Slighty Mad Studios, bo już 3 października 2022 roku.

Jak zwykle bywa w takich przypadkach, decyzja wynika z licencji na auta i trasy, które dobiegają końca. Łatwo się domyśleć, że sprzedaż starszych gier jest tak niska, że próby przedłużania tych umów nie opłacają się Slighty Mad Studios, ekipy pracującej teraz pod batutą Codemasters oraz Electronic Arts.

https://youtu.be/z1OjVNZdRwU

Zostaje tylko Project CARS 3

Wśród fanów serii Slighty Mad Studios, nie jest to oczywiście popularna decyzja. Trzecia odsłona serii dostała znacznie gorsze oceny w recenzjach od poprzedniczek, kierując swoją filozofię na bardziej zręcznościowy format wyścigów oraz niższą jakość produkcyjną względem poprzednich wydań. Sam jeszcze muszę sprawdzić każdą z odsłon Project CARS, dlatego zamknięcie dystrybucji gier wydaje się na to idealnym momentem. Miejmy nadzieję, że wydawca zdecyduje się też na pożegnalne promocje poprzez każdą z cyfrowych platform.

Co ważne, autorzy obiecują zachowanie wszystkich sieciowych funkcji gry. To ostatnie skutecznie ubiło dla mnie Driveclub (2014), które swoją rozgrywkę niemalże oparło o społecznościowe wyzwania oraz wzajemne bicie rekordów. Tytuły nie znikną również z fizycznego obiegu, a pudełkowe wydania z pewnością dostaniecie za kwoty nieprzekraczające równowartości dobrego obiadu. W ramach małej archeologii, zawsze warto sprawdzić tytuły o tak dobrej renomie.

Avatar photo
Moim marzeniem zawsze było mówić i pisać o grach. Z zazdrością patrzyłem na redaktorów wielkich gazet oraz Hypera, dlatego teraz robię wszystko by być jak moi idole. Choć moim konikiem są wyścigi i platformówki, staram się coraz częściej wychodzić z giereczkowej strefy komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top