Rainbow Six Extraction – Poznajcie operatorów!

Rainbow Six Extraction

Rainbow Six Extraction: Operatorzy odblokowywani po piątym kamieniu milowym – Kręgosłup

IQ

Opis:

Niemieckie GSG9 ma swoją przedstawicielkę w postaci Moniki Weiss, czyli IQ. To specjalistka od technologii, której umiejętność pozwala wykrywać sprzęt REACT przez ściany, a później także oślepiacze, miny, a także potężnych, nawet niewidzialnych przeciwników.

Wyposażenie:

IQ zaczyna z uniwersalnym karabinem szturmowym AUG A2, o przeciętnych obrażeniach, szybkostrzelności i pojemności magazynka. Później otrzymuje strzelbę pump action M870, która zadaje bardzo duże obrażenia. Następnie pistolet maszynowy MP7, który choć nie ma dużej mocy obalającej, jest bardzo szybkostrzelny. Na koniec otrzymuje karabin szturmowy 552 Commando, który zadaje trochę większe obrażenia od jej startowego AUG A2. Z broni pobocznej może używać tylko P12, zadającego duże obrażenia pistoletu półautomatycznego z magazynkiem na piętnaście pocisków i możliwością montażu tłumika.

Podsumowanie:

Umiejętność IQ sprawia, że jest z niej świetne uzupełnienie drużyny, której brakuje zwiadowcy. Choć na niskim poziomie jej użyteczność jest wątpliwa, im dalej w las tym bardziej przydatna się staje, a na wysokich poziomach trudności, gdzie pełno potężnych przeciwników jak Dręczyciele czy Apexy, jej asysta jest nieoceniona. W grze solo może sobie poradzić dzięki uniwersalnemu wyposażeniu, ale najlepiej sprawdza się w zespole. W odróżnieniu od Pulse’a, w trakcie korzystania ze swojej umiejętności IQ może się bronić za pomocą pistoletu P12.

Jaeger

Opis:

Marius Streicher – Jaeger – to wywodzący się z GSG9 operator i twórca ADS, Active Defense System, wieżyczek, które atakują wrogów w zasięgu, a także niszczą pociski przeciwników. Nieoceniony w obronie i zastawianiu pułapek.

Wyposażenie:

Jaeger rozpoczyna ze strzelbą pump action M870, która zadaje ogromne obrażenia na bliskim dystansie, ale ma małą pojemność i szybkostrzelność. Później może wyposażyć się w MP7, szybkostrzelny pistolet maszynowy, a także 416-C Carbine, karabin szturmowy o sporej sile ognia. Na koniec odblokowuje karabin 552 Commando, który zadaje trochę większe obrażenia i ma ciut większy magazynek. Jak jego koleżanka z oddziału, IQ, z broni pobocznej może używać tylko P12, zadającego duże obrażenia pistoletu półautomatycznego z magazynkiem na piętnaście pocisków i możliwością montażu tłumika.

Podsumowanie:

Jaeger to specjalista od obrony. Jego obecność w drużynie sprawia, że łatwiej będzie powstrzymać atak przeciwników, dodatkowo można czuć się bezpieczniej, osłaniając swoje plecy. Może rozstawić dwa ADSy na raz, które na początku mają każdy po trzy strzały, a na ostatnim poziomie po osiem. Jeden strzał zwykle oznacza jednego powalonego przeciwnika. Nie jest najlepszym wyborem do gry solo ze względu na swoją umiejętność i relatywnie słabe uzbrojenie, ale odpowiedni dobór sprzętu pozwala to skorygować.

Rook

Opis:

Po osiągnięciu piątego kamienia milowego otrzymujemy do swojej dyspozycji także Rooka, znanego jako Julien Nizan. Ten wywodzący się z francuskiego GIGN operator zapewnia większą ochronę swoim towarzyszom – jego umiejętność to zaopatrzenie drużyny w płyty balistyczne. Ich założenie sprawia, że operatorzy otrzymują zmniejszone obrażenia, a po powaleniu nie zostają od razu wyeliminowani z walki, lecz nadal pozostaje szansa na ich reanimację.

Wyposażenie:

Rook na początku wyposażony jest w P90, zadający niskie obrażenia pistolet maszynowy, który nadrabia szybkostrzelnością i magazynkiem na pięćdziesiąt nabojów. Później może wymienić go na MP5, kolejny PM z odrobinę większymi obrażeniami i większym zasięgiem, choć mniejszym magazynkiem. Jako trzeci odblokowuje HK417, karabin wyborowy o dużym zasięgu i kolosalnych obrażeniach, ale nie mogącego prowadzić ognia ciągłego. Później otrzymuje także strzelbę SG-CQB, potężną na bliskim dystansie, a na koniec V308, czyli karabin o dużym magazynku, ale przeciętnych obrażeniach i szybkostrzelności. Z broni dodatkowej do dyspozycji ma rewolwer LFP586, który zadaje duże obrażenia, ale kosztem pojemności i braku tłumika, a później także P9, o przeciętnych obrażeniach, z większym magazynkiem i możliwością montażu tłumika.

Podsumowanie:

Rook to gracz zespołowy. Jest powolny, choć wytrzymały, ale pomimo wszechstronnego uzbrojenia to słaby wybór do gry solo. Natomiast w drużynie odnajdzie się idealnie. Jego umiejętność nie robi takiego wrażenia, jak to, co oferują inni operatorzy, ale można ją określić mianem “nudnej, lecz praktycznej”. Dzięki niemu każdy członek drużyny będzie bardziej wytrzymały, a także trudniej będzie go ostatecznie powalić. Należy pamiętać, że po każdym powaleniu należy ponownie uzupełnić płyty pancerne.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top