Rovio Entertainment zostanie przejęte przez firmę SEGA za 775 milionów dolarów

Logo gry Angry Birds, stworzonej przez Rovio Entertainment

Deweloper Rovio Entertainment, znany ze stworzenia jednej z najpopularniejszych gier na świecie – Angry Birds – zostanie przejęty przez firmę SEGA w ramach umowy opiewającej na 775 milionów dolarów. Japońska firma potwierdziła, że złożyła ofertę oraz zapewniła, że jest to “przyjazne przejęcie” a zarząd Rovio wyraził poparcie dla tych działań.

Rovio Entertainment w nowych rękach

SEGA przejmuje Rovio Entertainment Oyj
~ Globalna ekspansja biznesu konsumenckiego poprzez wzmocnienie możliwości gier mobilnych ~

Według SEGA, posiadanie IP Angry Birds i obecność w przestrzeni gier mobilnych są kluczowe dla ich planów rozwoju na międzynarodowym rynku gier. Japoński gigant zamierza wykorzystać know-how dewelopera w zakresie obsługi gier mobilnych na żywo, aby w przyszłości rozwijać swoje wpływy w tym zakresie. Prezes i dyrektor generalny firmy SEGA Haruki Satomi uważa, że połączenie marek i kultur korporacyjnych obu firm przyniesie znaczące korzyści i pozwoli na dalszy rozwój na rynku gier mobilnych.

Z kolei prezes Rovio, Alexandre Pelletier-Normand, jest zaszczycony dołączeniem do SEGA i dumny z dalszego rozwoju Angry Birds. Obie firmy posiadają również potężne narzędzia technologiczne, które pozwolą na stworzenie jeszcze lepszych produktów dla graczy. Celem połączenia Rovio i SEGA jest dalsze zwiększanie zasięgu i wartości ich marek, w tym globalnie rozpoznawalnych postaci, takich jak Red i Sonic the Hedgehog. Przyszłość wydaje się być bardzo ekscytująca dla obu firm i fanów ich produktów. Być może doczekamy się połączenia przygód Reda i Sonica?

Trzeba przyznać, że fuzja tych dwóch sił może przynieść wiele ciekawych projektów i innowacyjnych rozwiązań dla miłośników gier na całym świecie. Oczekuje się, że przejęcie zostanie zamknięte w drugim kwartale FY 2023/24 (lipiec-wrzesień).

Sonata - Avatar
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top