Split-screen w Halo Infinite – dlaczego go nie ma?

Halo Infinite to najnowsza pozycja Xbox Game Studios, w jaką zagracie dzięki subskrypcji

Halo Infinite, najnowsza odsłona kultowej serii, niestety nie otrzyma rozgrywki na podzielonym ekranie. Niesamowicie to smuci, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że twórcy dużo czasu poświęcili na pracę nad tym trybem i obiecano nam go po premierze.

Gdzie się podział split-screen w Halo Infinite?

Sean Baron, szef studia Halo Infinite Live Service powiedział co nieco podczas pokazu IGN Live. Tłumaczył, że praca nad trybem split-screen w Halo Infinite była w wielkiej częsci ukończona. Niestety kompletne dokończenie przekraczało możliwości techniczne studia 343 Industries. Podobno problemem były niespodziewane komplikacje, z którymi ciągle borykali się programiści. Nie pomagał także proces certyfikacji Microsoftu, który wymaga, by wszystkie funkcje działały na każdej platformie, na której tytuł jest dostępny.

split-screen w halo infinite

Możliwe, że część z tych problemów wynikała z przejścia gry do otwartego świata. Z relacji osób, którym udało się uruchomić split-screen w Halo Infinite, wynika, że gra zachowywały się dziwnie. Nie zawsze działała synchronizacja pogody, a czasami postacie wypadały poza obszar gry.

Możemy mieć nadzieje, że domniemane przejście gry na silnik Unreal Engine 5 pomoże w przyszłości z problemami technicznymi. Byłoby miło, gdyby kolejna gra studia doczeka się trybu z podzielonym ekranem. Przypomnijmy, że Halo 5, poprzednia gra studia, także nie miała tego trybu, który dla wielu graczy był niesamowicie ważny.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top