Steam Festiwal VR 2022 – pierwsza odsłona

Steam VR Fest Tilte

Nie będę ukrywał, że jestem ogromnym entuzjastą wirtualnej rzeczywistości. Niestety nie dane mi było zaopatrzyć się w gogle VR na PC. Pomimo ogromnych chęci, wysoka cena oraz brak odpowiedniej ilości miejsca, stanowiły sporą przeszkodę. Dlatego zainwestowałem w zestaw PSVR, który co prawda nie jest używany tak często, jakbym chciał, ale dostarczył już sporo godzin zabawy w moim domostwie. Okazało się, że nie tylko mnie podoba się taka rozrywka. Reszta mojej rodziny szybko wskoczyła na pokład. Wspólnie rozbrajamy bomby, walczymy o pierwszą pozycję w ulubionej piosence, grając w Beat Sabre (2019) czy świetnie bawimy się przy The Playroom VR (2013).

The Playroom VR Screen 01

Oculus Quest 2

Jestem pewny, że ilość takich ludzi jak ja wzrasta co roku. Gogle do wirtualnej rzeczywistości robią się coraz tańsze i bardziej przystępne dla zwykłego użytkownika. Wystarczy spojrzeć na Oculus Quest 2, który nie wymaga posiadania komputera. Nie jest to oczywiście sprzęt bez wad, ale jako wstęp do immersyjnej przygody nadaje się wyśmienicie, chyba że jesteście przeciwnikami Facebooka. Wtedy lepiej sobie taki zakup darować i poszukać innego rozwiązania.

Oculus Quest 2 Screen 02

Steam Festiwal VR 2022

Myślę, że Valve również zdaje sobie z tego wszystkiego sprawę i rusza z Steam Festiwal VR 2022. Od 18 lipca (19:00) do 25 lipca (19:00) wiele niewydanych jeszcze tytułów oraz gier zawierających dema otrzyma własną sekcję. Oczywiście cały event wiązać się będzie również ze zniżkami, z których właściciel platformy Steam jest tak dobrze znany. Jeżeli postanowicie tam zajrzeć i macie już sprzęt umożliwiający uruchamianie gier VR to gorąco polecam poszukać następujących perełek:

  • Beat Sabre
  • Pistol Whip
  • Keep Talking and Nobody Explodes
  • Super Hot VR
  • No Man’s Sky

Słyszałem też dużo dobrego o Lone Echo I i II (2017/2021), ale nie miałem przyjemności zagrać. Podobna sytuacja tyczy się również Half Life: Alyx (2020). Jako że moją główną platformą do grania jest jednak Playstation, mam nadzieję, że te ostatnie gry pojawią się na PSVR 2. Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam owocnych poszukiwań i miłego tygodnia. Zachęcam też do podzielenia się znaleziskami na naszych mediach społecznościowych oraz Discordzie.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top