Tactical Breach Wizards – wrażenia z wersji demo. Steam Next Fest

Pewnego razu, zupełnym przypadkiem, obejrzałem zwiastun gry, o której słyszałem po raz pierwszy. Wyglądało to na produkcję logiczno-taktyczną, podobną do Fights in Tight Spaces, Door Kickers, czy Breach & Clear. Od razu zwróciło to moją uwagę. Zwiastun pokazał jednak nieco więcej: po pierwsze, wciągające i zabawne dialogi między postaciami. Po drugie, komandosami, którymi sterował gracz, byli… czarodzieje. Tactical Breach Wizards bierze więc dość sprawdzoną formułę gier taktycznych i wrzuca ją w nietypowy klimat urban fantasy. Teraz z okazji Steam Next Fest, po latach milczenia, twórcy gry powrócili, pokazując demo gry.

Tactical Breach Wizards – taktycznie, magicznie… zabawnie

Demko oferuje nam prolog gry, w którym zarówno nauczymy się sterowania, jak i poznamy zarys fabuły gry. Tak się bowiem składa, że w przeciwieństwie do wielu tego typu taktycznych gier, tutaj produkcja nie jest zwykłym zlepkiem map, na których musimy osiągnąć jak najlepszy wynik. Wszystkie misje połączone są ze sobą spójną, ciekawie zapowiadającą się historią. Co dodaje jej nieco pikanterii to wspomniane powyżej dialogi. Postacie są zabawne, często sobie docinają, a wszystko to przypomina nieco klimat dialogów z czasów Buffy: Postrach Wampirów. Innymi słowy: jestem kupiony.

Nawet jeśli jednak pominąć tę część, Tactical Breach Wizards zdaje się bronić także samą rozgrywką. Wprawdzie fragment pokazany w wersji demonstracyjnej nie jest wielki, jednak pokazuje, że gra ma ogromny potencjał. Każda z postaci jest magiem innego rodzaju, przez co ma dostępne inne umiejętności. Mamy więc magiczne karabiny, granaty wywołujące silny podmuch wiatru czy też możliwość spojrzenia w przyszłość. Wszystkiego musimy nauczyć się używać, by radzić sobie z przeważającymi siłami wroga. Każde pomieszczenie to niewielka gra logiczna. Musimy znaleźć optymalną taktykę tak, by pokonać przeciwników, odnieść jak najmniejsze straty, a przy okazji wyrzucić jak największą liczbę niemilców przez okna. Tak, to bywa dodatkowo punktowane!

Tactical Breach Wizards

Tactical Breach Wizards ma otrzymać pełną wersję 22 sierpnia 2024 roku. Od dawna śledziłem ten projekt i czekałem na niego z niecierpliwością, dlatego też jestem pewny, że na premierę z pewnością będę kontynuował oczyszczanie pomieszczeń z wykorzystaniem magii. A jeżeli lubicie gry logiczne, taktyczne, a do tego macie poczucie humoru, uważam, że sami także powinniście się tym tytułem zainteresować!

Tactical Breach Wizards


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top