The Plucky Squire – moja gra z czerwcowych konferencji

The Plucky Squire Banner

Czerwiec już za nami. Kurz po wszelkich prezentacjach opadł. Nawet Steam Next Fest już się skończył. Przez ostatnie kilka tygodni mogliśmy poznać zwiastuny i zagrać w demo setek, jeśli nie tysięcy produkcji. W miarę możliwości starałem się śledzić wszystkie te wydarzenia. Nic jednak nie wywarło na mnie takiego wrażenia jak The Plucky Squire.

Chwila dygresji

Rzadko kiedy ogarnia mnie uczucie, które pamiętam z dzieciństwa. Uczucie, które towarzyszyło mi, kiedy po raz pierwszy wszedłem do salonu gier. Te wszystkie kolory i dźwięki po prostu krzyczały do mnie, że czas spędzony tutaj będzie wspaniałą zabawą. Godzinami przemieszczałem się między automatami i próbowałem każdej nowej gry. Raz na jakiś czas taki stan powraca właśnie podczas oglądania gamingowych eventów. Tak właśnie poczułem się podczas konferencji Devolver Digital, gdy na ekranie mojego laptopa pojawił się trailer The Plucky Squire.

Słów kilka o The Plucky Squire

Nie chcę tutaj rozpisywać się o tym, co można zobaczyć na powyższym filmiku, ponieważ sami dobrze widzicie. Podczas swoich poszukiwań na temat tego tytułu trafiłem na oficjalną stronę Steam, na której można przeczytać zarys fabuły, w którą zostajemy wplątani:

The Plucky Squire to opowieść o wspaniałych przygodach Piórka i jego przyjaciół – postaci z bajki, które odkrywają trójwymiarowy świat poza stronicami swojej książki. Gdy nikczemny Marudziej uświadamia sobie, że jako czarnemu charakterowi pisane jest mu wieczne przegrywanie w walce z siłami dobra, wyrzuca bohaterskiego Piórka z książki, na zawsze zmieniając bieg historii. Aby ocalić przyjaciół przed mroczną mocą Marudzieja i przywrócić szczęśliwe zakończenie, Piórek musi zmierzyć się z wyzwaniami innymi niż wszystko, co do tej pory widział.

Już sama historia brzmi naprawdę przyjemnie, a w połączeniu z przedstawioną rozgrywką wyjątkowo celnie trafia w moje gusta. Widać, że studio All Possible Futures wzorowało się na kilku klasykach, ale całość ma swoją własną tożsamość, co bardzo mnie cieszy.

The Plucky Squire Screen 01

Długi czas oczekiwania

Jedyne co trochę psuje mój humor to fakt, że aby zagrać w The Plucky Squire muszę czekać do przyszłego roku. Premiera zapowiedziana jest na 2023, ale nie ma konkretnej daty, więc równie dobrze może ukazać się dopiero w grudniu. Nie pozostaje mi nic innego jak dodać grę do wishlisty na Steamie i mieć nadzieję, że twórcom uda się ukończyć projekt na czas.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top