Baldur’s Gate 3 doczeka się wersji pudełkowej?

Ile czasu potrzeba na ukończenie Baldur's Gate 3?

Baldur’s Gate 3, choć nie musi każdemu przypadać do gustu, zdecydowanie zostało jedną z najgłośniejszych gier tego roku, a przecież konkurencja nie była mała. Gra zdobyła masę nagród, a dopiero co zakończone Golden Joystick Awards przyniosły jej siedem statuetek. Teraz zbliżają się The Game Awards, w którym tytuł znowu nominowany został ośmiokrotnie. Studio nie omieszkało się tym pochwalić na Twitterze, ale to nie wszystko, co niosła ze sobą ich wiadomość.

Baldur’s Gate 3 na Xboxach i w pudełkach?

Na samym końcu tweeta znalazło się intrygujace zdanie:

“Fani Xboxa oraz fani fizycznych wydań, wypatrujcie oficjalnego ogłoszenia. To będzie pracowity tydzień.”

Oczywiście, to nie są żadne potwierdzone informacje, ale raczej możemy zakładać, że jest to niejako zapowiedź zapowiedzi. Gra od dłuższego czasu jest przygotowywana w wersji na Xboksa. Co więcej, niedawno okazało się, o czym pisał Swen Vincke na Twitterze, że praca nad portem Microsoftu przyniesie nieoczekiwane korzyści. Ten port okazał się bardziej wymagający przez wzgląd na Xbox Series S. Jednak dzięki wysiłkom inżynierów udało się podobno grę zoptymalizować w taki sposób, że przyniesie to efekty również na innych platformach.

Zatem czekamy na The Game Awards i trzymamy kciuki za doprecyzowanie grudniowej premiery Baldur’s Gate 3 na Xboxach. Fani zresztą ogromnie ucieszyliby się także na sugerowaną zapowiedź wydania pudełkowego gry. W końcu wśród nas nadal jest wielu fanów wydań fizycznych, a gra takiej klasy, jak BG3 ozdobi kolekcję każdego gracza.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top