Baldur’s Gate 3 w wydaniu Deluxe. Znamy zawartość pudełkowej edycji gry.

Baldur's Gate 3 będzie bogate w romanse

Choć według statystyk wydania cyfrowe niepodzielnie królują wśród naszych bibliotek, tak nadal ogromna liczba graczy preferuje wydania pudełkowe. W przypadku gier, które dostępne są jedynie w wydaniu cyfrowym, zawsze jest to widoczne w głośnej grupie graczy, która lamentuje nad brakiem fizycznych wydań. Nie inaczej było w przypadku Baldur’s Gate 3, które zadebiutowało w tym roku na PC i PlayStation 5 tylko cyfrowo. Jednak ktoś w Larian zlitował się nad graczami i przygotowano prześliczne wydanie pudełkowe!

Pudełkowe wydanie Baldur’s Gate 3 imponuje

Fizyczne wydanie Baldur’s Gate 3 ma się pojawić na początku przyszłego roku. Dostępne będzie w formie trzech płyt na Xbox Series X, dwóch płyt na PlayStation 5 oraz jednej płyty DVD na PC. W tym ostatnim przypadku na płycie znajduje się de facto zaledwie aplikacja służąca do pobierania gry. To jednak najmniej istotny aspekt tego wydania. Baldur’s Gate 3 dostępne będzie fizycznie w wydaniu Deluxe. W przeciwieństwie do wielu innych gier z takim dodatkiem po nazwie, faktycznie zdaje się być produktem wyższej jakości.

Zawartość wydania Deluxe

Zawartość Edycji Deluxe Baldur's Gate 3

Poza płytami z grą, o których już wspomniałem, w środku znajdziemy trzy płyty CD ze ścieżką dźwiękową z gry. Obok nich znajdzie się dwustronna mapa, dwie naszywki z Płonącą Pięścią oraz Znakiem Absolutu, plakat z Łupieżcą Umysłów oraz 32 naklejki z postaciami, potworami z D&D i więcej. Moim zdaniem taki zestaw robi wrażenie, a do tego dochodzą jeszcze cyfrowe dodatki.

W edycji Deluxe znajdziemy przedmioty do wykorzystania w grze. Dodatkowo znajdziemy też skórkę na kości oraz cyfrową wersję ścieżki dźwiękowej, cyfrowy art book oraz cyfrowe karty postaci do wydrukowania.

Wydanie pudełkowe ma być dostępne w pierwszym kwartale przyszłego roku, ale już teraz można składać zamówienia na stronie Larian. Trzeba jednak mieć na uwadze, że do ceny wynoszącej w tej chwili 80 dolarów / euro może trzeba będzie doliczyć opłaty celne, koszty wysyłki i inne. I choć uważny czytelnik zauważy, że ogłoszono także wydanie na Xboksy, tak jeszcze nie znamy oficjalnej daty premiery. Trzeba nam będzie czekać na The Game Awards, gdzie najprawdopodobniej ją poznamy.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top