Battlefield 2042 – sierpniowa aktualizacja. Nadchodzą zmiany

Battlefield 2042

Jeszcze w tym miesiącu mamy otrzymać informacje na temat drugiego sezonu w Battlefield 2042. Tymczasem w najnowszym Development Update z sierpnia twórcy gry informują nas o tym, jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

W skrócie zmiany mają dotyczyć czterech sfer:

  • Gameplayu
  • Map
  • Trybów gry
  • Nowych treści

Zapowiedzi twórców możecie obejrzeć samodzielnie tutaj:

Poniżej podsumowanie informacji z nagrania.

Ewolucja Specjalistów

Przede wszystkim główna i najgłośniejsza zmiana dotyczy Specjalistów. System klas, znany z poprzednich odsłon Battlefielda, powraca. Specjaliści zostaną przydzieleni do poszczególnych klas zachowując swoje Cechy, ale gadżety i przedmioty do rzucania zostaną podzielone pomiędzy klasy, aby pasowały do odpowiednich ról.

Będą dostępne cztery klasy:

  • Szturm
  • Zwiad
  • Wsparcie
  • Inżynier

Twórcy podkreślają, że nie rezygnują z systemu Specjalistów, ale system ten ewoluuje w kierunku znanych i wybłaganych klas. Wymaga to ogromu pracy ze strony programistów, stąd wprowadzenie tych zmian zajęło tak dużo czasu. Nowego systemu hybrydowego możemy się spodziewać wraz z wejściem 3-ciego Sezonu.

Dodatkowo twórcy obiecują więcej zmian w wyglądzie, odzywkach i zachowaniach Specjalistów, aby bardziej pasowali do mrocznego świata wojny.

Vaut weapons

Duża liczba broni z trybu Portal stanie się z czasem dostępna w trybie All-Out Warfare, a będzie można ją oblokować poprzez Zadania. Na początek otrzymamy M16A3 oraz M60E4 z BF3 wraz z nowym ekwipunkiem. Wraz z upływem sezonu oddana nam zostanie większa liczba broni.

Odświeżone mapy

Po Kaleidoscope przyszedł czas na poprawienie dwóch kolejnych map: Renewal oraz Orbital. Ta pierwsza pojawi się już we wrześniu, ta druga w październiku.

Zmiany skupiają się na wzmocnieniu wrażeń graczy poprzez dopasowanie osłon i zniszczalnych obiektów, aby ożywić pole walki, a także umożliwić bardziej urozmaicone manewry.

Jednocześnie twórcy obiecują brak problemów, z którymi gracze borykali się przy starcie poprzednich map.

Dodatkowo w trakcie 2-go Sezonu ma pojawić się jeszcze jedna mapa doskonała dla walk skupionych na piechocie.

Dodatkowe zmiany

Po krótce zapowiedziano też kolejną osobę, która zasili szerego Specjalistów, nowy sprzęt, nowego Battle Passa, a także więcej treści w trybie Portal.

To sporo zmian, które mają zaskarbić sobie sympatię marudnej społeczności graczy. Czy te zmiany przyniosą porządany skutek zobaczymy dopiero po czasie. Natomiast zaangażowanie i liczba zmian, które będą wprowadzone do Battlefielda 2042 sugerują, że twórcom zależy na sukcesie tytułu.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top