Wszystko, co wiemy o nowym Battlefield 2042

Battlefield 2042 - okładka

Data premiery Battlefield 2042 została wyznaczona na 22 października 2021 roku na komputery osobiste oraz konsole obecnej i poprzedniej generacji.

Nowy Battlefield tylko z trybem multiplayer

Nowa odsłona została całkowicie pozbawiona trybu dla pojedynczego gracza, zamiast tego otrzymamy dopracowany i dobrze działający tryb multiplayer. Do naszej dyspozycji zostanie oddane 7 dużych map.

Nowe możliwości zabawy w wojnę

Mapy mają być największe w serii. Ujawniono, że jedna będzie sięgać nawet 6 kilometrów kwadratowych. W bojach weźmie udział do 128 graczy, po 64 w drużynie, ale tylko na Playstation 5, Xbox Series X oraz PC. Liczby graczy na starsze konsole to 64 i przez to ograniczenie raczej nie otrzymamy rozgrywki międzyplatformowej.

Nowe dzieło DICE ma zawiera cztery tryby rozgrywki, z czego dwa już poznaliśmy. Znane z poprzednich odsłon Podbój oraz Przełamanie. Twórcy opowiedzą o nowych trybach w niedalekiej przyszłości, ale już potwierdzono, że żaden nie będzie Battle Royale.

Specjaliści zamiast klas postaci

W grze postaci otrzymają imię i mają być przedstawicielem jednej z czterech dostępnych klas. Tutaj można podać przykład postaci o imieniu Webster, która jest szturmowcem. Posiada on linkę z hakiem, dzięki której będzie mógł dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Destrukcja otoczenia w Battlefield 2042

Podczas rozgrywki mamy doświadczać wielu niesamowitych efektów pogodowych. Na zwiastunie mogliśmy zobaczyć efektowną burzę piaskową czy start rakiety kosmicznej. Zjawiska pogodowe mają być nieoskryptowane i trudne do przewidzenia. Tytuł działa na nowej wersji silnika Frostbite, który ma pozwalać na znacznie więcej.

battlefield 2042 czołg

Nie tylko czołgi!

Pojazdy zawsze pełniły ważną funkcję w Battlefield i tym razem nie będzie inaczej. Teraz cały zespół otrzyma możliwość kontroli pojazdu. Jeśli załoga będzie pełna, to machina będzie działać lepiej, a każdy żołnierz będzie za coś odpowiedzialny.

Poprzednia generacja

Jak wyżej wspominałem, na starszych sprzętach w zabawie weźmie udział 64 graczy. Twórcy jednak obiecują, że posiadacze starszych konsol otrzymają dokładnie tę samą zawartość, co gracze grający na nowych konsolach i PC.

Wiadomo również, ile przyjdzie nam zapłacić za omawianą produkcję:

  • PC – 219PLN
  • PS4/XO – 249PLN
  • PS5/XSX – 279PLN

Sklep RTV EURO AGD rozpoczął już sprzedaż preorderów.

Nowe informacje mają pojawić się już wkrótce. Przypominamy, że pokaz rozgrywki z Battlefield 2042 został zapowiedziany na 13 czerwca.

Avatar photo
Jakub, człowiek, dla którego nigdy nie ma problemu. Próbował już w życiu wszystkiego: aktorstwa, żonglowania, gotowania, pisanie to jego najnowsza pasja, w której ma nadzieje się spełnić. Gra od kiedy pamięta, na początku na komputerze, później głównie na konsolach. Fan nietuzinkowych produkcji z kraju kwitnącej wiśni. Uwielbia wszelkiej maści komiksy o superbohaterach. Zawsze powtarza, że nie liczy klatek woli po prostu grać.

2 Comments

  1. […] jednak interesują Was ogłoszenia na temat Battlefield 2042, odsyłam do artykułu z tym związanego. Proszę tylko o powrót tutaj i przeczytanie moich przemyśleń, gdy już z nim […]

  2. […] Wszystko, co wiemy o nowym Battlefield 2042 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top