Już niedługo wystartują beta testy Diablo IV

Diablo 4

Studio Blizzard za pośrednictwem swojego blogu poinformowało o nadchodzących beta testach Diablo IV. Cały proces na celu przetestowanie end-game’owych mechanik gry. Dzięki czemu, gracze nie zostaną narażeni na ewentualne spoilery. Tym razem jednak studio poinformowało o „kluczu” doboru beta testerów do najnowszej odsłony. Będzie brane pod uwagę doświadczenie rozgrywkach z poprzednich części.

Wykorzystując dane z rozgrywki zaprosimy ograniczoną liczbę grających w Diablo, którzy spędzili ostatnio dużo czasu grając rozwiniętymi postaciami w Diablo II: Resurrected i Diablo III.

Jest to o tyle istotna informacja, że w pierwszej kolejności zaproszenia otrzymają Ci, którzy faktycznie w Diablo grają.

Co będzie można sprawdzić w Diablo IV?

Piekielne Przepływy

Mechanika polega na zbieraniu Żaru, dzięki której będziemy mogli otwierać Skrzynie Piekielnych Przypływów. Co istotne, jeśli zdarzy nam się wówczas zginąć, to stracimy część waluty, którą będziemy mogli odzyskać. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku Stygi z World of Warcraft. Należy wówczas udać się w miejsce śmierci i ją odebrć.

Podziemia Koszmarów

Całość polega na odnalezieniu tak zwanych Pieczęci Koszmaru, które to dają losowe modyfikatory potworom przypisanym do pieczęci. Różnią się one poziomem zmieniającym trudność danego dungeona, za sprawą dodatkowych affixów. Coś na wzór Mythic + z World of Warcraft.

Szepty Umarłych

Jest to mechanika przypominająca World Questy/Zlecenia z World of Warcraft oraz Diablo III. Wykonujemy zadania, dzięki którym będziemy zdobywać Szepty. Te skolei będziemy mogli wymienić na przysługi, za które kupimy nagrody u Drzewa Szeptów. Innymi słowy, jest to kolejna waluta w grze, przypisana do konkretnej lokacji.

Pola Nienawiści

Pola Nienawiści to pojawiająca się na mapie strefa PvP. Podczas zabijania demonów będziemy zbierać Ziarna Nienawiści. Problem w tym, że gracz, który nas zabije, przejmuje zebraną walutę. Zdobyte ziarna będziemy mogli zamienić w Ołtarzu Pozyskiwania na Czerwony Pył. Ten jest docelową walutą, za którą kupimy nagrody i po konwersji ziaren na pył nikt nam ich nie odbierze.

Co trzeba zrobić, aby zgłosić się do udziału w beta testach Diablo IV?

Na początku musicie się zalogować na stronie Battle.net lub otwieracie aplikację Battle.net. Następnie wchodzicie w swoją nazwę użytkownika (znajduje się ona w prawym górnym rogu ekranu). Klikacie w „Ustawienia konta” bądź „Pokaż konto”. Kliknijcie opcję menu „Prywatność”, a następnie przewińcie w dół do „Preferencje komunikacyjne”.

 Ustawienia konta Battle Net

Kliknijcie przycisk „Aktualizuj” i upewnijcie się, że opcja „Wiadomości i oferty specjalne od Battle.net” jest włączona*.

Battle Net special offers

WAŻNA INFORMACJA

Powyższe kroki należy wykonać do 11 października. W przeciwnym wypadku nie macie szans na udział w testach. Warto wspomnieć, że jeśli do 18 listopada nie otrzymacie wiadomości z adresu: no-reply@e.blizzard.com to niestety, nie zostaliście wybrani w pierwszej (zamkniętej) fazie beta testów. Nie mniej, nie ma się czym przejmować, ponieważ otwarte ruszają na początku przyszłego roku.

Avatar photo
Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top