Bungie ma wielkie plany na przyszłość!

Destiny 2 Drifter

Szykuje się bardzo ekscytujący czas dla wszystkich fanów Bungie. Firma odpowiedzialna za początki serii Halo, a także jedne z najpopularniejszych looter shooterów i MMO serii Destiny mają wielkie plany na przyszłość! Okazuje się, że poza rozwojem Destiny 2 studio szykuje również zupełnie nową grę!

Marathon – nowa gra od Bungie

Bungie zamierza najwyraźniej iść za coraz bardziej popularnym nurtem i stworzyć Marathon jako extraction shootera. To gatunek gier, w których gracze muszą znaleźć w terenie sprzęt i inne dobra, a następnie wydostać się z obszaru, aby zachować wszystko, co znaleźli. W razie zgonu wszystko przepada. Nadal będziemy mieć do czynienia z tytułem science fiction, w czym studio zdaje się czuć najlepiej. Dobrą wiadomością jest to, że gra dostępna będzie zarówno na PlayStation 5, jak i Xbox Series X|S i PC.

To skupiająca się na PvP gra, w której biegacze – jak nazwane są postacie graczy – przemierzają tajemniczą planetę Tau Ceti IV, aby znaleźc tam cenny łup, tajemnicze artefakty, oraz rzecz jasna nową broń i sprzęt. Solo albo w trzyosobowych oddziałach będą mogli badać kolonię, która niegdyś znajdowała się na planecie.

Wykorzystujemy całe nasze doświadczenie, które zdobywaliśmy przez ponad 30 lat budowania niezwykłych światów i rozgrywek PvP i tworzymy z nich grę, która wyglądem, brzmieniem i rozgrywką nie przypomina niczego, nad czym pracowaliśmy wcześniej.

– mówi dyrektor naczelny gry Marathon Scott Taylor. Na tę chwilę nie znamy planowanej daty premiery.

Destiny 2: Ostateczny Kształt

Sam zostałem Strażnikiem zbyt późno, aby osobiście dać się zauroczyć postaci Cayde-6 w Destiny 2, natomiast nie da się ukryć, że społeczność gry szalenie go uwielbia. Słychać to zresztą było wczoraj podczas PlayStation Showcase, gdy miliony głosów jednocześnie zakrzyknęły z radości. W zwiastunie najnowszego dodatku – Ostateczny Kształt – na chwilę pojawił się Cayde-6, a głosu ponownie użyczy mu niezastąpiony Nathan Fillion!

22 sierpnia podczas Prezentacji Destiny Bungie ma przedstawić nam, jak będzie wyglądał wielki finał trwającej ponad dekadę sagi Destiny. Wtedy poznamy też więcej szczegółów o samym nadchodzącym dodatku. Wydarzenie będzie można oglądać na oficjalnych kanałach gry na Twitchu oraz YouTube.

Sam nie wiem, które z powyższych ogłoszeń bardziej mnie cieszy. Z jednej strony nowy dodatek do Destiny to koniec pewnej ery, ale i być może początek kolejnej części. Z drugiej strony Marathon brzmi ekscytująco, a dorobek studia sugeruje, że to także będzie wybitna gra. A Wy, na co czekacie bardziej?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top