Burning Shores, dodatek do Horizon Forbidden West, tylko na PS5

Grafika promocyjna gry Horizon Forbidden West i jej dodatku Burning Shores. Krajobraz na archipelag wysp, a na pierwszym planie bohaterka Aloy lecąca na robocie-ptaku.

Pierwsza część Horizon Zero Dawn urzekła mnie zarówno swoją oprawą, jak i rozgrywką. Polowanie na mecha-zwierzęta to coś z górnej półki, jeżeli idzie o poziom niesamowitości. Niestety, nie miałem okazji jeszcze zagrać w Forbidden West. A tu zaległości zaczynają się piętrzyć, bo ekipa Guerilla Games własnie potwierdziła, że gra dostanie dodatek Burning Shores, który ukaże się 19 kwietnia. Tutaj pojawia się, niestety, kontrowersyjna część tego ogłoszenia: DLC dostępne będzie tylko na konsolach PlayStation 5.

Fabuła dodatku Burning Shores ma być bezpośrednią kontynuacją fabuły, ale prezentować świeżą opowieść fabularną. Więcej szczegółów twórcy obiecują zdradzić w niedalekiej przyszłości. Wiemy, że Aloy odwiedzi ruiny Los Angeles w pościgu za złowrogim celem. Więcej szczegółów możecie przeczytać na Blogu PlayStation.

Kontrowersyjna decyzja: Burning Shores tylko na PlayStation 5

Aby móc zrealizować wizję technologiczną i kreatywną, podjęliśmy trudną decyzję, by skoncentrować wszystkie wysyłki na przygotowaniu niebywałych wrażeń wyłącznie na PlayStation 5

Powyższe ma być uzasadnieniem wydania dodatku tylko i wyłącznie na najnowszą generację konsoli. Jak można było przewidzieć, taka decyzja nie spotkała się z zachwytem fanów. Owszem, podobna sytuacja miała miejsce z dodatkiem do Cyberpuk 2077, który także nie pojawi się na konsolach poprzedniej generacji. Natomiast w tym przypadku nie dość, że jest to gra od Sony dla posiadaczy Sony, tak w przeciwieństwie do CP2077 Forbidden West działało całkiem dobrze na starym, dobrym PS4.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top