Dwa hity Sony trafią na PC w 2023 roku

The Last of Us Part 1 na PC

Horizon Zero Dawn, God of War, Days Gone, Detroit: Become Human, Spider-Man Remastered. To niektóre z najgłośniejszych gier, które kiedyś były dostępne tylko i wyłącznie na konsolach PlayStation. Od pewnego czasu Sony wypuszcza jednak swoje gry na wyłączność, po upływie pewnego czasu, także na PC. Niektórym to się może nie podobać, odziera to wszak konsolę niebieskich z pewnej ekskluzywności i wyjątkowości. Ja jestem fanem takiego rozwiązania: dzięki temu gry trafiają do szerszego grona odbiorców, a nie można ukryć, że wiele z tych gier spotkało się z gorącym przyjęciem zarówno krytyków, jak i graczy. W przyszłym roku możemy doczekać się kolejnych gier Sony na starym, dobrym blaszaku. The Last of Us Part 1 oraz Returnal mają pojawić się na PC jeszcze w 2023 roku.

The Last of Us Part 1

W przypadku TLoU1 znamy dokładną datę, 3 marca 2023 roku. Gra dotychczas była dostępna tylko i wyłącznie na PS5. Remake doczekał się wielu usprawnień, które zmieniają debiutujący w 2013 roku oryginał niemalże nie do poznania. Gra została bardzo dobrze odebrana i serwis OpenCritic pokazuje średnią ocen na poziomie 88%. Przypomnę, że w styczniu na HBO zadebiutuje także serial na podstawie The Last of Us z Pedro Pascalem w roli głównej. Krótka odległość czasowa pomiędzy serialem a wydaniem gry na PC może zadziałać zdecydowanie na korzyść produkcji, o ile tylko ekranowa wersja okaże się wystarczająco dobrą adaptacją. Można już składać zamówienie przedpremierowe na platformie Steam w cenie 259 zł. Czy to dużo czy mało, to już kwestia indywidualna, ale tyle samo kosztował Spider-Man Remastered.

Returnal na PC

Co do Returnal znamy tylko ogólnikowy termin początku 2023 roku. Może to oznaczać termin wcześniejszy niż 3 marca. Gra zadebiutowała na PS5 w kwietniu 2021 roku. Gra spotkała się z ciepłym odbiorem graczy i krytyków ze średnią ocen na poziomie 86%. To trzecioosobowa interpretacja popularnego gatunku roguelike, gdzie najwięcej czasu spędza się na eksploracji, trudnej walce, a także i przegrywaniu.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top