Call of Duty: Modern Warfare II, Warzone 2.0 i Warzone Mobile – co już wiemy?

Call of Duty: Modern Warfare II

Poznaliśmy wiele szczegółów dotyczących jednej z największych premier tej jesieni. Call of Duty: Modern Warfare II nadal, jak wyjawiono wcześniej, pojawi się 28 października. Według zapewnień twórców ta część ma nieść ze sobą wielkie zmiany i niejako rewolucję serii. Zacznijmy może od zwiastunu zapowiadającego tryb multiplayer i Warzone 2.0.

https://www.youtube.com/watch?v=tnsOrbljnK0

Nie pamiętam, który trailer dostarczył mi aż tyle adrenaliny, ale musiało to być dawno. Wygląda rewelacyjnie, prawda? I pokazuje od razu wiele z mechanik i nowości, które pojawią się w samej grze. Zacznijmy może więc od samego MWII.

Call of Duty: Modern Warfare II

Ta odsłona ma wprowadzić walkę w wodzie i pływanie, czego w poprzedniej grze nie było. Będzie można wykorzystywać to do cichego podejścia do przeciwników albo jako opcję szybkiej ucieczki. Będziemy mogli nurkować, a pod wodą również i używać broni.

Wprowadzono mechanikę śligzu i rzutu “na szczupaka”. Dzięki temu szybciej będzie można przyjąć schyloną pozycję strzelecką, czy też schować się za osłoną. Nasi operatorzy nauczyli się też zwisać z krawędzi, a nawet będzie można strzelać z takiej pozycji z pistoletu. Podobno będziemy mogli nawet zawisnąć pod śmigłowcem!

Zmiany dotknęły też pojazdów. Można będzie wychylać sie z okien, a także położyć na płasko dachu jadącego samochodu. Pojazdy będzie też można uszkadzać na różne sposoby, od przestrzelania opon, do niszczenia drzwi czy zderzaków.

Wprowadzone zostaną nowe ulepszenia polowe, takie jak kamery czy wabiki. Dostaniemy także nowy system modyfikacji broni, który da nam o wiele więcej możliwości na dopasowanie sprzętu pod swoje upodobania, niż dotychczasowe odsłony.

Gra otrzyma także nowe pojazdy, nowe mapy, nowe tryby gry (w tym rajdy), a także możliwość zmiany widoku na perspektywę trzeciej osoby.

Warzone 2.0

Przede wszystkim, wiemy już, że premiery Warzone 2.0 możemy spodziewać się 16 listopada. Większość zmian, które dotyczą trybu sieciowego MWII pojawią się także w Warzone, więc nadal możemy liczyć na nowe pojazdy, gadżety czy mechaniki.

Z rzeczy unikalnych dla Warzone dowiedzieliśmy się, że:

  • tytuł otrzyma nową, ogromną mapę – Al Mazrah
  • na nowej mapie pojawią się przeciwnicy kontrolowani przez AI, nie innych graczy
  • na obszarze gry pojawią się sklepy z wyposażeniem
  • modyfikacji ulegnie Gułag – będzie to teraz arena do walk 2 na 2
  • otrzymamy nowy tryb gry – DMZ, inspirowany m.in. Escape from Tarkov

Warzone Mobile

Otrzymaliśmy też garść wieści, co z mobilną wersją jednego z najpopularniejszych Battle Royale. Cóż, zacznijmy od tego, że wracamy do Werdańska, a w starciach będzie brało udział nawet 120 graczy. W przyszłości zaplanowano jednak dodanie również nowej mapy – Al Mazrah – do Warzone Mobile. Sama gra ma mieć wszystko to, co znamy i kochamy z oryginalneg Warzone – pojazdy, kontrakty, stacje zapotrzeniowe, itd.

Zdecydowanie najbardziej nietypowa informacja dotyczy zaś wszystkich powyższych gier jednocześnie. Wyobraźcie sobie, że MWII, Warzone 2.0 i Warzone Mobile będą… dzieliły zawartość. Więc co uda nam się zdobyć w którejś z gier – skórki, poziom konta, kupione skórki czy też lista znajomych – dostępne będą w nich wszystkich. Nie będzie jednak możliwości crossplay’u między klasycznym Warzonem, a mobilnym.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top