E3 2021 – czerwiec miesiącem gracza

E3 2021

Po ostatniej transmisji State of Play, podczas której Sony przedstawiło nową rozgrywkę z gry Horizon Forbidden West, myślałem, że na następne wydarzenia związane z branżą gier trzeba będzie trochę poczekać. Zapomniałem jednak, że już za moment mamy czerwiec, a to właśnie w tym miesiącu odbywają się największe targi wirtualnej rozrywki, czyli E3. Podobnie jak w zeszłym roku, w związku z panującą pandemią, odbędą się one w formie cyfrowej. Okazało się jednak, że E3 2021 nie jest jedynym kąskiem, który przyjdzie nam ugryźć w niedalekiej przyszłości. Zapraszam do zapoznania się z listą najciekawszych według mnie konferencji, które odbędą się w czerwcu 2021.

Nowy Battlefield

Zaczynamy skromnie. Oficjalne konto serii Battlefield na Twiterze zakomunikowało, że już 9 czerwca o godzinie 16:00 zostanie zaprezentowany pierwszy zwiastun długo oczekiwanej szóstej części. Na ten moment nie wiadomo o grze zbyt wiele. Po sieci krąży wiele plotek i spekulacji na temat ilości graczy, którzy mogą brać udział w rozgrywce, czy w jakim okresie fabuła gry została osadzona. Mam nadzieję, że nowy materiał, który zaprezentuje EA, odpowie na większość nurtujących nas pytań. Zwiastun będzie dostępny na oficjalnym kanale YouTube serii.

Czerwiec 2021 miesiącem gracza - EA

Summer Game Fest

Nie zdążymy porządnie ochłonąć, a już Geoff Keighley zaprasza nas na Summer Game Fest. 10 czerwca o godzinie 20:00 odbędzie się konferencja mająca na celu pokazanie, w co będziemy grali lub na co będziemy czekać w ciągu najbliższych kilku lat. Wydarzenie to znane jest ze zwiastunów gier, które jeszcze nigdy nie były pokazywane szerszej publiczności. Miejmy nadzieję, że i tym razem zaprezentują tytuły, które powodują przyspieszone bicie naszych gamingowych serc. SGF można obejrzeć na oficjalnej stronie.

Czerwiec 2021 miesiącem gracza - Summer Game Fest

Netflix i gryr

W tym roku Netflix postanowił nas zadziwić, odpalając akcje Netflix Geeked Week, podczas której przedstawi nam kilka interesujących nowych, jak i powracających pozycji. Nie zabraknie tu również materiałów związanych z grami. 11 Czerwca o 18:00 pod patronatem Summer Game Fest zadebiutują zwiastuny seriali, jak i filmów bazujących na naszych ulubionych grach wideo. Wśród nich pojawia się choćby The CupHead Show! Czy Netflix zafunduje jakieś niespodzianki? Dowiemy się już za 10 dni. Transmisję z tego wydarzenia można również obejrzeć na stronie SGF.

Czerwiec 2021 miesiącem gracza - Netflix

Co planuje Ubisoft na E3 2021?

Gdy już kurz po powyższych wydarzeniach opadnie, z przytupem wkracza E3, które zaczyna się 12 czerwca i trwać będzie 3 dni. Jak co roku wiele wydawców zapowiedziało swoje konferencje właśnie w tym czasie. Plejadę otwiera Ubisoft, prezentując Ubisoft Forward o godzinie 21:00. Zobaczymy tu zapewne więcej na temat takich gier jak o Far Cry 6, Rainbow Six: Qurantine oraz pierwszy zwiastun Tom Clancy’s The Division: Heartland. Ubi na pewno przygotuje dla nas niespodziankę w postaci zapowiedzi całkowicie nowego tytułu pod koniec swojej prezentacji. Czy będzie to kolejny Splinter Cell, a może nowy tytuł w świecie gwiezdnych wojen? Tego dowiemy się, oglądając materiał na żywo na dowolnych mediach społecznościowych francuskiego wydawcy:

Ubisoft Far Cry 6

Gdzie te nowe gry?

Czy Starfield będzie tytułem na wyłączność na platformach Microsoftu? Czy zobaczymy w końcu nowe IP od studiów zakupionych przez właścicieli marki XBOX? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy 13 czerwca o 19:00 podczas Xbox and Bethesda Games Showcase. Nie licząc informacji o nowym Halo i garści nowości związanych z Minecraft, ciężko jest stwierdzić, co zostanie zaprezentowane podczas 90-minutowej prezentacji. Mam nadzieję, że MS w końcu pokaże, nad czym pracuje, choć część z ich utalentowanych deweloperów i udowodni, że potrafią stworzyć arcydzieła na miarę The Last of Us czy God of War. Strumyk z eventu można będzie obejrzeć na oficjalnym kanale zielonych.

Czerwiec 2021 miesiącem gracza - Xbox

Nintendo na E3 2021

Ostatnim, ale równie ważnym wydarzeniem będzie Nintendo Direct. Firma z Japonii ogłosiła 40-minutową konferencję, która odbędzie się 15 czerwca o 18:00. Od kilku tygodni internet wrze od plotek na temat następcy Switcha. Jest więc szansa, że podczas Directa zaprezentują na ten temat coś nowego. Nadszedł też czasz na pokazanie światu pierwszych materiałów z kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mogę się również założyć, że zobaczymy kolejną postać, która dołączy do Super Smash Bros. Ultimate. Oby nie był to kolejny bohater z mieczem, bo tych mamy już pod dostatkiem. Wielkie N potwierdziło również trzygodzinny live stream, który odbędzie się zaraz po głównym wydarzeniu. Możemy tu liczyć na gameplay oraz więcej informacji o tytułach zaprezentowanych podczas Directa. Konferencję Nintendo będzie można śledzić pod tym adresem.

Nintendo

To nie wszystko

Oczywiście inni wydawcy również ogłosili, że podczas E3 pokażą, co też mają w zanadrzu. Niestety na ten moment nie ma jeszcze potwierdzonych dat konferencji Square Enix czy też Devolver Digital wiec nie będę się na ich temat rozpisywał. Należałoby również wspomnieć o dwóch stricte PCtowych panelach — PC Gaming Show oraz Future Games Show, które odbędą się 13 czerwca, ale nie mają jeszcze zaplanowanej godziny rozpoczęcia.

Warto zwrócić też uwagę na EA Play Live, który odbędzie się w lipcu.. Oprócz gier sportowych oraz Simsów możemy spodziewać się dodatkowych materiałów na temat Battlefielda 6. Mam też nadzieję, że Electronic Arts zaskoczy nas pozytywnie jakimś tytułem, który nie został jeszcze ogłoszony..

Powiem szczerze, że nie mogę doczekać się tych wszystkich konferencji, zwiastunów, materiałów z rozgrywki, ogłoszeń i teaserów. Zawsze z wypiekami na twarzy oglądam wszystkie wydarzenia związane z grami, bo nigdy nie wiadomo kiedy trafi się następny smakowity kąsek. Jestem przekonany, że wiele z zaprezentowanych w tym miesiącu tytułów trafi do mojej kolekcji. Mam nadzieję, że i Wy wypatrzycie w czerwcowym natłoku nowości coś dla siebie.

Poniżej przygotowałem jeszcze krótkie zestawienie wszystkich wymienionych powyżej konferencji wraz z datami:

 • Pierwszy trailer Battlefield 6 – 9 czerwca 16:00
 • Summer Game Fest – 10 czerwca 20:00
 • Netflix Geeked Week – 11 Czerwca 18:00
 • Ubisoft Forward – 12 czerwca 21:00
 • Square Enix Showcase – 13 czerwca 21:15
 • Xbox and Bethesda Games Showcase – 13 czerwca 19:00
 • Nintendo – 15 czerwca o 18:00
 • PC Gaming Show – 13 czerwca 23:30
 • Future Games Show – 13 czerwca
 • EA Play Live – 22 lipca
 • Devolver Digital Showcase – 12 czerwca 22:30
Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top