Dead Island 2 – powrót legendy

Dead Island 2

To było nie lada zaskoczenie! Wyciek, który pojawił się w Internecie tuż przed Gamescom Opening Night Live, nieco zmniejszył siłę ciosu, ale jeszcze kilka dni temu nikt nie spodziewałby się, że po dwunastu latach doczekamy się Dead Island 2.

Grę ogłoszono pierwotnie jeszcze w 2014 roku, ale rok później projekt odebrano z rąk studia Yaeger Development. W ciągu kolejnego roku pracę rozpoczęło Sumo Digital, ale też zostali odsunięci od produkcji DI2. W 2019 pracę wznowiło Dambuster, studio należące do Deep Silver. I tak sobie czas mijał, a informacji o Dead Island 2 nie było żadnych.

Aż tu nagle szok i niedowierzanie! Czyżbyśmy mieli się jednak doczekać? Ano tak, otóż to! Co więcej, na Gamescom doczekaliśmy się nie jednego, a dwóch zwiastunów.

Obejrzyj zwiastun CGI:

Garść informacji o Dead Island 2

To nadal RPG akcji oglądane z perspektywy pierwszej osoby. Akcja ma się toczyć w ogarniętym apokalipsą Los Angeles, pieszczotliwie nazwanego HELL-A (czyt. hel-ej), a grać możemy jako jedna z sześciu postaci. Ich szczęście, że są nielicznymi odpornymi na patogen ludźmi.

Według zapowiedzi zwiedzimy sporo lokacji w oznaczonym atakiem zombie Los Angeles – od Beverly Hills po Venice Beach. Walka ma być krwawa, brutalna, a przede wszystkim intensywna z całą masą broni. Grywalnych postaci jest sześć, każda z nich ma mieć swoje unikalne dialogi i własną osobowość. Obiecano nam też nowy system umiejętności, który pozwoli na natychmiastową zmianę specyfikacji. No i ostatnia, ale nie mniej ważna informacja: przewidziano także tryb kooperacji dla trojga graczy.

Obejrzyj zwiastun z gameplay’em:

No to czekamy

Pamiętam, że pierwsza część niespecjalnie mnie urzekła. Miejmy nadzieję, że kontynuacja to zmieni, bo zapowiedź Dead Island 2 była traktowana niczym największe działo w arsenale, który mieliśmy okazję wczoraj obejrzeć. Długi czas produkcji trochę mnie niepokoi, ale trzymam kciuki, że to dało twórcom również dużo pola na dopieszczenie swojego projektu.

Premiera Dead Island 2 ma odbyć się 3 lutego 2023 roku, a gra ma być dostępna na platformach Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz PC.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top