Destiny 2 – prolog do Królowej Wiedźmy

W pierwszym kwartale przyszłego roku Strażnicy z całej galaktyki zostaną wystawieni na próbę. Savathûn – królowa Roju – znalazła sposób na okiełznanie potęgi, która dostępna była tylko dla wybranych przez Podróżnika. Dzięki temu jej poddani będą w stanie używać mocy światła. Jednak zanim dojdzie do finałowego starcia między ostatnimi obrońcami galaktyki oraz hordami Strażników Roju czeka nas sześciomiesięczny prolog w postaci sezonu piętnastego. Jak to z każdą nową zawartością bywa i tym razem Bungie przygotowało mnóstwo nowości oraz ulepszeń, które postaram się przedstawić w telegraficznym skrócie.

Powrót do Śniącego Miasta

Mara Sow powraca. Strażnicy wspomogą Królową Przebudzonych w sprowadzeniu jej pobratymców do domu. Wygląda na to, że nie tylko my będziemy brali udział w tych wydarzeniach. W najnowszym zwiastunie widać również Saint-14, Kruka czy Petrę. Ozyrys również odegra swoją rolę. Ciekaw jestem czy będzie to rola bohatera, czy antagonisty.

Crossplay

Nieważne, na jakiej platformie preferujecie spędzać czas na strzelaniu w krytyczne punkty kosmitów. Teraz możecie to robić razem. W końcu możliwe jest sprawdzenie, która platforma posiada najlepszych graczy Tygla. Ogromnym jednak plusem opcji crossplay jest fakt, że nie trzeba zakupić sezonu bądź dodatku na każdej platformie, na której planujemy grać.

Próby Ozyrysa 2.0

Od 10 września będzie można wziąć udział w odmienionych Próbach Ozyrysa. Do tej pory, aby wziąć udział w tym najtrudniejszym trybie PvP, potrzebna była gotowa 3-osobowa drużyna. Społeczność od dawna prosiła o możliwość samodzielnego szukania gier. Bungie postanowiło wysłuchać próśb i wprowadzi wspomnianą opcję. Oprócz tego dodają także system Battle Eye mający na celu pozbyć się tych, którzy lubią oszukiwać podczas rozgrywek PvP. Zmianie ulegnie również system nagród. Będą one przyznawane za wygrywanie poszczególnych rund oraz uczestniczenie w pełnych meczach. Najlepsze nagrody nadal będą dostępne tylko w Latarni za wygranie siedmiu meczów z rzędu.

Destiny 2 Królowa Wiedźma - nowy skin

Cała reszta

Oczywiście nie zabraknie też nowej aktywności, która zastąpi Obejście. Dostaniemy też kolejną przepustkę sezonową z nową egzotyczną bronią i setką poziomów do odblokowania. Pojawi się także nowa egzotyczna misja, która doda kolejny karabin do naszej kolekcji.

Wszystko to i na pewno jeszcze więcej jest już dostępne, ponieważ sezon piętnasty rozpoczął się wczoraj (tzn. 24 sierpnia). Na uratowanie podopiecznych Mary mamy czas do 22 lutego. Wtedy to właśnie nastaną rządy Królowej-Wiedźmy.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

1 Comments

  1. […] dni temu Bungie zaprezentowało najnowszy dodatek do Destiny 2. Powiem szczerze, że nie do końca wiedziałem czego się spodziewać po kolejnym rozdziale […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top