Destiny 2 Sezon Udręczonych – powrót Lewiatana i Solar 3.0

Minęło już dobre kilka miesięcy od premiery najnowszego dodatku do Destiny 2. Królowa Wiedźma była jednym z najlepszych DLC od bardzo dawna, co jednogłośnie stwierdziła oddana grze społeczność. Prawda jest taka, że trudno się z tym nie zgodzić. Świetna kampania, tworzenie broni czy ulepszenie mocy Void to tylko kilka z rzeczy, które nadeszły wraz z tym rozszerzeniem. Więcej na ten temat możecie przeczytać w mojej recenzji, z której jestem wyjątkowo dumny. Wstęp i autopromocja zakończone, więc można się skupić na tym, co Bungie planuje dostarczyć w najnowszym sezonie. Destiny 2 Sezon Udręczonych nadchodzi (ewentualnie już nadszedł — wszystko zależy od tego, kiedy czytacie ten artykuł).

Destiny 2 Sezon Udręczonych Story 01

Co na księżycu piszczy?

Minęło sporo czasu od naszej ostatniej wizyty na Lewiatanie. Ogromny statek-forteca pełen wyzwań i niebezpieczeństw powraca, ale coś się zmieniło. Zamiast przepastnych korytarzy wypełnionych bogactwami wszędzie widać rozrastającą się chorobę. Oryginalni mieszkańcy najwyraźniej wyemigrowali, a na ich miejsce pojawił się Scorn. Wygląda na to, że ktokolwiek dowodzi Lewiatanem, zainteresował się statkiem Ciemności, który znajduje się na Księżycu. Czego też tajemniczy osobnik może tam szukać? Dlaczego duchy przeszłości zaczęły pojawiać się na pokładzie? Czy będę miał wystarczająco czasu, żeby w końcu wrócić do Destiny 2 na dłużej? Już wkrótce poznamy odpowiedzi na przynajmniej jedno z tych pytań.

Destiny 2 Sezon Udręczonych Lewiatan

Destiny 2 Sezon Udręczonych i aktywności

Nowe aktywności to już standard w każdym kolejnym rozdziale kosmicznej opery Bungie. Tym razem dostaniemy dwa dania główne: tygodniową misję Sever oraz sześcioosobowe wydarzenie Nightmare Containment. Wybaczcie brak tłumaczenia, ale z jakiegoś powodu polska strona Sezonu Udręczonych przekierowuje do angielskiej wersji newsa. O obydwu wiadomo tyle, że będziemy walczyć z Koszmarami, które trzeba będzie uwolnić spod złego wpływu imperatora Callusa. Biorąc pod uwagę, że wracamy na Lewiatana mam ogromną nadzieję, że Nightmare Containment będzie działało podobnie jak Menażeria podczas Sezonu Bogactwa.

Destiny 2 Sezon Udręczonych Story 02

Arsenał Strażnika

Nowa zbroja i oręż to nieodłączna część rozszerzeń do Destiny. Tak jest i tym razem. Nie dość, że dostaniemy kolejny zestaw broni sezonowej, to jeszcze powracają pukawki ze wspomnianej wcześniej Menażerii. Całkiem niezła snajperka Belowed oraz pistolet Austringer to tylko dwie z nich. Chodzą pogłoski, że najprawdopodobniej będzie można część z tego arsenału craftować. Trzymam kciuki, oby tak się właśnie stało.

Destiny 2 Sezon Udręczonych Bronie

Oczywiście w nowościach nie mogło zabraknąć też setów zbroi. O ile podstawowy zestaw przepustki sezonowej wygląda naprawdę w porządku, to ornamenty do niego po prostu kopią tyłek. W zestawie z prezentowaną na zwiastunie kosą będą się prezentowały wyśmienicie. Zresztą wystarczy tylko spojrzeć.

Destiny 2 Sezon Udręczonych Kosa

Destiny 2 Sezon Udręczonych stanie w ogniu

Wraz z ukazaniem się Królowej Wiedźmy dostaliśmy całkiem niezłe odświeżenie Voidowych zdolności. Tym razem na warsztat poszły moce Ognia i muszę przyznać, że na zwiastunie wyglądają bardzo fajnie. Carownik pstryka palcami, żeby przywołać ognisty wybuch. Tytan najwyraźniej będzie w stanie rzucać młotem, który będzie od razu wracał. Hunter dostał inną animację rzutu nożem, więc zakładam, że i efekt też się zmieni. Dokładnych informacji trzeba będzie szukać, jak tylko pojawią się notki towarzyszące premierze sezonu.

Destiny 2 Sezon Udręczonych Zbroja

Destiny 2 Sezon Udręczonych startuje dziś

Lądowiska Lewiatana zostaną otwarte 24 maja, więc jest szansa, że część z Was już zwiedza jego zainfekowane korytarze. Ja przysiądę do gry dopiero wieczorem, jeżeli tylko czas pozwoli.

Podsumowując, Bungie dostarcza kolejne rozszerzenie zawierające standardowe składniki. Niewątpliwie nie zachęcą tym nowych graczy, ale na pewno zainteresują tych, którzy jakiś czas temu pozwolili trochę odpocząć swojemu Strażnikowi. Bardzo żałuję, że twórcy Destiny nie potrafią, a może i nie chcę zrobić wstępu stworzonego dla odbiorców niemających z ich IP żadnej styczności. Według mnie taki zabieg ściągnąłby wielu nowych graczy i pomógł temu tytułowi usłudze utrzymać się na topie.

DESTINY 2 KRÓLOWA WIEDŹMA (XBOX)


Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top