Diablo 2 Resurrected – informacje o patchu 2.4

Diablo 2: Resurrected – Recenzja

Jeszcze przed premierą Diablo 2 Resurrected gracze rozmyślali o tym, czy remaster kultowej odsłony serii będzie jedynie „cash grabem”, a może będzie on rozwijany z czasem, mimo zapewnień developerów podczas zapowiedzi. Jak wiadomo, obietnice, zawsze mogą pozostać jedynie obietnicami bez pokrycia w rzeczywistości. W ostatnim czasie jednakk twórcy zdecydowali się nas poinformować o nadchodzących zmianach w pierwszym sezonie rankingowym.

Nowe słowa runiczne

 • Plaga (Cham-Shael-Um),
 • Wzorzec (Tar-Ort-Thul),
 • Nieugięta wola (Fal-Io-Ith-Eld-El-Hel),
 • Mądrość (Pul-Ith-Eld),
 • Obsesja (Zod-Ist-Lem-Lum-Io-Nef),
 • Płomień (Nef-Pul-Vex),
 • Mgła (Cham-Shael-Gul-Thul-Ith).

Komentarz twórców: W przypadku nowych słów runicznych skupiliśmy się na uzupełnieniu wymienionych powyżej zmian dla umiejętności i najemników, a także na tym, aby zapewnić więcej zastosowań najrzadziej wykorzystywanym runom. Słowa runiczne „Plaga” i „Wzorzec” istniały już wcześniej w danych, ale nigdy nie zostały włączone – zatem wprowadziliśmy kilka dodatkowych poprawek i wreszcie można ich używać w grze!

Uber Diablo w Diablo 2 Resurrected

Kolejną ważną informacją dotycząca patcha 2.4 jest zmiana w endgameowym evencie związanym z klonem Diablo. Obecnie, aby przywołać Uber Diablo, musimy sprzedać jeden Stone of Jordan (pl. Kamień Jordana) w trybie dla jednego gracza, oraz od 75 do 120 sztuk tegoż przedmiotu w trybie wieloosobowym. Wydarzenie to zostało wprowadzone w celu usunięcia zduplikowanych SoJ’ów z obiegu, dając w ten sposób możliwość zmierzenia się z mocniejszą wersja Pana Grozy. W momencie, gdy go pokonamy, otrzymujemy unikalny talizman Annihilus posiadający właściwości:

 • +1 do wszystkich umiejętności,
 • 10-20% wszystkich odporności,
 • +10-20 do wszystkich atrybutów,
 • +5-10% dodatkowego doświadczenia.

O ile w trybie dla jednego gracza, sprzedaż Kamienia Jordana dawała 100% szans na przywołanie Diablo Clone’a to w przypadku gry wieloosobowej dochodził jeszcze jeden czynnik. Mianowicie trzeba było znajdować się w tak zwanym „Hot IP” gdzie ludzie sprzedają SOJ-e do kupców. I właśnie ten system zostaje zmieniony, w momencie wejścia patcha 2.4 na LIVE. Uber Diablo będzie wydarzeniem globalnym.

Słowa od Community Menagera PezRadara: To jest tylko dlatego, że nie zamieściliśmy tego na PTR, ale zmiany wydarzenia Uber Diablo pojawią się w 2.4 (numer patcha, przyp. red). Zmiany, które nadchodzą zrobią z niego globalne wydarzenie, aniżeli ograniczone do IP. Więcej informacji podamy wkrótce.

Avatar photo
Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top