Dragon Quest III HD-2D Remake: 30 minut rozgrywki z PS5

Główy art gry Dragon Quest III HD-2D Remake przedstawiający bohatera na tle świata z logiem gry obok.

Na ostatnim Nintendo Direct został zapowiedziany remake Dragon Quest III. Chociaż wtedy mogłoby się wydawać, że tytuł trafi jedynie na Switcha, to jednak dość szybko wyjaśniono, iż produkcja zagości na różnych sprzętach. Powód, dla którego w pierwszej kolejności otrzymamy trójkę, również został podany. To właśnie ta odsłona jest początkiem całej historii trylogii. Stąd też zaczniemy przygodę od niej, a potem, w 2025, dołączą do niej Dragon Quest I-II HD-2D Remake. Jeżeli podobnie jak ja nie możecie doczekać się premiery, to na pewno ucieszy Was informacja, że dziś udostępniono dość długi gameplay z DQIII.

Przepiękny Dragon Quest III HD-2D Remake

Cieszę się, że twórcy zdecydowali się na coś, co powoli staje się pewnym standardem. Chodzi o specyficzny styl graficzny. Ten łączy w sobie magię 3D, 2D oraz klasycznych sprite’ów. Wcześniej podobno zabieg zastosowano w Octopath Traveler, Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes i kilku innych. W praktyce wypada to fenomenalnie, a każde studio stara dodać coś od siebie, aby nieco wyróżnić się na tle konkurencji. Z Dragon Quest III HD-2D Remake jest podobnie, bo chociaż ma sporo wizualnych cech wymienionych gier, tak ciężko powiedzieć, że to ich marna kopia. Zresztą, wystarczy rzucić okiem na poniższy gameplay, aby się o tym przekonać.

Kiedy premiera?

W Dragon Quest III HD-2D Remake zagramy już 14 listopada tego roku. Gra zostanie wydana na PC, PS5, XSX oraz Nintendo Switch. Kwota preorderu oscyluje w granicach 250zł, więc nie ma tragedii. Przejście oryginału zajmuje około trzydziestu godzin, a tutaj pewnie czas ten się wydłuży. Mamy więc nie najgorszy stosunek ceny do czasu zabawy.

Źródło: Famitsu


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Cześć! Mam na imię Artur i uwielbiam gry wideo niezależnie od platformy. Mimo 30 lat na karku cały czas sprawiają mi radość i liczę, że to się nie zmieni.
Scroll to top