Embracer Group zostanie podzielone na trzy różne spółki akcyjne

Gry Embracer Group Banner

Jeden z największych kolosów w branży dzieli się na trzy mniejsze spółki. W ostatnich latach grupa Embracer wchłaniała kolejne studia i firmy, w sumie gromadząc pod swoimi skrzydłami ponad 9000 różnego rodzaju tytułów i marek. Jednak od pewnego czasu grupa przechodzi mocne zmiany, doszło do kilku fal zwolnień, a także sprzedaży Gearbox Entertainment. Teraz szykuje się kolejna rewolucja.

Podział Embracer Group na trzy spółki

Jak wynika z oficjalnego ogłoszenia zarządu Embracer Group AB, grupa podzieli się na trzy spółki akcyjne: Asmodee Group, Coffee Stain & Friends oraz Middle-Earth Enterprises & Friends. Ta restrukturyzacja ma na celu „zaoferowanie bardziej zróżnicowanych historii kapitałowych dla obecnych i nowych akcjonariuszy”.

Asmodee Group stanie się wydawcą i dystrybutorem wszelkiej maści gier planszowych, karcianych, figurkowych i tym podobnych. Coffee Stain & Friends pod swoją opiekę dostanie gry niezależne, free-to-play i mobilne. Natomiast Middle-earth Enterprises & Friends zajmować się będzie największymi grami, z najwyższymi budżetami. To tutaj trafią główne produkcje spod szyldu Władcy Pierścieni czy Tomb Raider.

Ta ostatnia ze spółek otrzyma w swoje zarządzanie także takie marki, jak Kingdom Come: Deliverance, Metro, czy Dead Island. Tutaj także przeniesione zostaną ekipy z Crystal Dynamics, Flying Wild Hog czy PLAION.

Po starannym i dogłębnym przeglądzie Rada Nadzorcza oceniła, że obecna struktura Grupy nie stwarza optymalnych warunków dla przyszłego tworzenia wartości zarówno dla akcjonariuszy Grupy Embracer, jak i innych interesariuszy. Aby kontynuować transformację Grupy Embracer w przyszłości z korzyścią dla wszystkich pracowników, graczy i akcjonariuszy, Rada Nadzorcza i kierownictwo wykonawcze postanowili zaproponować podział Grupy Embracer, tworząc trzy odrębne podmioty notowane na giełdzie: Asmodee, “Coffee Stain & Friends” oraz “Middle-earth Enterprises & Friends”.”


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top