Final Fantasy Pixel Remaster na PS4 i Switchu?

Final Fantasy Pixel Remaster

W połowie zeszłego roku fani serii Final Fantasy, jak i jRPG w ogóle, mieli nie lada powód do świętowania, gdy w lipcu wydano pierwsze sześć części kultowej sagi w wersji Pixel Remaster, która trafiła na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Jednak znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że seria trafi także na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch!

ESRB (Entertainment Software Ratings Board – co można przetłumaczyć jako Rada Oceny Oprogramowania Rozrywkowego) to amerykańsko-kanadyjska organizacja. Zajmuje się ona przyznawaniem grom wideo kategorii wiekowych. To ona wystawia ocenę dla jakich grup wiekowych nadają się konkretne gry. Dlaczego to ważne w tym kontekście? Ponieważ ESRB właśnie wystawiło ocenę dla Final Fantasy Pixel Remaster dla konsol PS4 i Switch. To najprawdopobniej oznacza, że wkrótce doczekamy się wydania na te urządzenia!

Poprzednie wydanie FFPR miało swoje problemy, takie jak mało czytelne czcionki, natomiast fani szybko poradzili sobie z tym problemem, a gry po wydaniu otrzymywały kolejne łatki z poprawkami, w tym choćby dotyczącymi kwestii czytelności.

Na razie nie otrzymaliśmy oficjalnego ogłoszenia ze strony Square Enix dotyczącego Final Fantasy Pixel Remaster. Natomiast rzadko zdarza się, by gra otrzymała ocenę od ESRB i nie została wydana. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na komunikat. Może najbliższy State of Play lub Nintendo Direct?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top