Final Fantasy XVI po polsku?

grafika z gry Final Fantasy XVI

Oj, dużo dobrego ostatnio szykuje się dla fanów serii Final Fanstasy. Final Fantasy Pixel Remaster wyjdzie na PS4 i Nintendo Switch, w tym miesiącu wyszedł remake Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion (recenzja już wkrótce!), a na The Game Awards ogłoszono Final Fantasy XVI. I co się tyczy tego ostatniego, możemy mieć powody do radości! Możliwe, że będzie to pierwsza część serii z oficjalną polską wersją językową!

W momencie pisania tego tekstu na stronie Play-Asia, jakby nie było, sklepu okrytego pewną renomą, na karcie najnowszego FF widnieje informacja o wersjach językowych, w jakich gra będzie dostępna. W zakładce Subtitles, czyli napisy, jest wymieniony język polski!

Final Fantasy XVI nareszcie oficjalnie po polsku?

To może być wyjątkowe wydarzenie! Dotychczas żadna gra w serii nie miała polskiej wersji językowej. Pewnym ratunkiem tutaj były fanowskie tłumaczenia gier, ale to jednak nie to samo. Choć całkiem niedawno pojawiło się takowe do Final Fantasy VII Integrade.

Oczywiście, jest możliwe, że to błąd na stronie produktu. Natomiast ja, jak pewnie i większość graczy z Polski, będziemy trzymać kciuki za to, by plotka okazała się faktem.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top