Fortnite łatka 19.01 – ta o zjawiskach pogodowych

Fortnite

Fortnite zmienia się co chwila. Od startu trzeciego aktu, Epic zaczyna wprowadzać coraz więcej rzeczy, na które pozwala Unreal Engine 5. Z początku były to niewielkie poprawki graficzne czy dodanie drzew, które zazwyczaj zachowują się zgodnie z przyjętymi prawami fizyki.

Piorun i grzmot

Wraz z najnowszą aktualizacją na wyspie pojawiły się nowe zjawiska pogodowe. Pierwszym z nich jest burza z piorunami. Jeżeli na horyzoncie zaczyna pojawiać się czarna chmura to znak, że zaraz rozpęta się piekło. Może trochę przesadzam, ale widok jest naprawdę fajny. Pioruny waląc w powierzchnię wyspy, rozświetlają pobliskie tereny. Ciekawskich zachęcam do sprawdzenia, co się stanie, jeżeli zostaniecie trafieni jednym z nich. Wystarczy znaleźć pobliski zbiornik wodny albo wdrapać się na najwyższy punkt obszaru, na którym szaleje nowy żywioł.

Storm

Oko cyklonu

Kolejnym dodatkiem jest wprowadzenie tornad, które raz na jakiś czas przetaczają się przez pole walki. Na szczęście one też nie są bardzo groźne przynajmniej dla nas. Mogą nawet służyć jako sposób ucieczki przed nadciągającym przeciwnikiem. Po wskoczeniu w wirujące powietrze pokręcimy się trochę, aby po chwili zostać wystrzelonym w powietrze. Nie ma jednak strachu. Od upadku po takiej przejażdżce nie dostaniemy żadnych obrażeń. Gorzej ma się sprawa dla wszystkiego dookoła. Trąba powietrzna niszczy budowle i porywa przedmioty, rozsiewając je na wszystkie stron świata.

Tornado

Przenośny radar

Łatka 19.01 wyciągnęła z czeluści sejfu pistolet racowy, czyli Rakietnicę. Niech Was nie zmyli nazwa. To nie jest żadne RPG. Dzięki temu przedmiotowi możemy wzniecać pożary, które skutecznie zagonią naszych wrogów w kozi róg. Dodatkowo po wystrzeleniu racy w górę część terenu jest skanowana i wszystkie postacie stają się dla nas widoczne, włączając w to innych graczy. Czy takie zagrania są fair play? Jeżeli każdy ma do nich dostęp to jak najbardziej. Szczególnie użyteczne, kiedy zostaje trójka zawodników a dookoła pełno krzaków.

Flare Run

Tryby turniejowe w Fortnite

Powyższe zmiany nie dotkną jednak trybów turniejowych. Pogoda pozostanie bez zmian, a wprowadzona Rakietnica będzie musiała przejść odpowiednie testy w trybach zwykłych. Według oficjalnej informacji nowe i powracające przedmioty będą pojawiać się w turniejach po tygodniu bądź dwóch w zależności od ich przydatności.

Ciekaw jestem jakie nowości przyniosą kolejne tygodnie sezonu Odwrócenia, a tymczasem biegnę szukać kolejnego tornada. Do zobaczenia na wyspie.

Battle Pass skins

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top