Fortnite – 4 szybkie sposoby na zwiększenie poziomu

Fortnie Rozdział 3

Fortnite gości u mnie codziennie. Czasem na konsoli, czasem na laptopie. Z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu jest to gra, która bardzo mnie relaksuje. Niby mam przeciwko sobie dziewięćdziesięciu dziewięciu innych graczy, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Wydaje mi się, że duże znaczenie ma moje podejście.

Shanta

Jak odbieram Fortnite

Nie traktuję Fortnite jako tytułu stricte PvP. Dla mnie jest to trochę inne doświadczenie. Moim zadaniem jest uzbieranie wszystkich skórek, kilofów i co tam jeszcze zawiera Karnet Bojowy, a innych graczy traktuje jako przeszkodę. Dzięki temu każda runda jest inna. Nie wiem, czy tym razem lądując w Szemranych Szybach, natknę się na tłum wrogów, czy będę mógł spokojnie wykonać to, co zaplanowałem. Czasami brakuje mi takich rzeczy w grach single player, gdzie większośc rzeczy jest z góry oskryptowana.

Fundament

Czas już przestać się uzewnętrzniać i przejść do sedna. Zaznaczam tylko, że nie opisuję poniżej żadnych sposobów na zdobywanie punktów doświadczenia za pomocą bugów czy glitchy.

Zadania dzienne

Każdego dnia o godzinie 15:00 naszego czasu, następuje reset wyzwań dnia oraz dodatkowych celów dziennych. Te pierwsze nie dają zbyt dużo doświadczenia, bo jedynie 750, natomiast ukończenie trzech z nich już tak. Każde wykonane wyzwanie to 15 tysięcy punktów co daje w sumie 45 tysięcy PD. Biorąc pod uwagę, że są to najczęściej proste czynności, gdzie wykonanie trzech nie zajmie więcej niż 20 do 30 minut, warto o nich pamiętać.

Zadania dnia

Misje etapowe

Kolejnym świetnym źródłem punktów doświadczenia są misje etapowe podzielone na 20 kroków. Każdy z nich daje 8 tysięcy punktów i skupiają się głównie na czynnościach, które i tak robimy podczas każdej rundy. Oprócz tego, ukończenie kilku kroków owocuje dodatkowymi dwudziestoma tysiącami punktów. Poniżej podaję listę kilku misji, które łatwo przeoczyć, a warto się nimi stopniowo zajmować:

  • niszczenie drzew
  • jedzenie przekąsek
  • używanie bandaży i apteczek
  • polowanie na zwierzęta
  • wykonywanie zleceń

Pamiętajcie też, żeby za każdym razem podziękować kierowcy autobusu. Wymaga to naciśnięcia jednego przycisku przed wyskokiem, a też daje dodatkowe PeDeki. Jeżeli lubicie grać z przyjaciółmi, to warto otwierać skarbce. Można też całą drużyną wylądować blisko ciężarówki do resetowania i na zmianę się wskrzeszać. Do tego ostatniego zadania polecam jednak wybrać lokację, która nie jest często odwiedzana z oczywistych względów. Nikt nie lubi być ostrzeliwany podczas resetowania towarzysza.

Fortnite zadania etapowe

W drużynie siła

Nie każdy ma czas na granie z innymi, ale jeśli możecie, poświęćcie na to trochę czasu. Powód jest prosty. Jak pisałem powyżej, część misji etapowych można wykonywać tylko w drużynie. Niby skarbce można otworzyć z powalonym poplecznikiem na grzbiecie, ale jest to czasochłonne. Biorąc pod uwagę, że w tych ogromnych sejfach są najczęściej cztery skrzynki, warto spędzić na ich otwieraniu trochę czasu. Skarbce znajdują się w każdej lokacji, w której pojawili się przedstawiciele Siódemki.

Fortnite  Akt 3 Skarbce

Tryb kreatywny

Oczywiście nie tylko Battle Royale człowiek żyje, więc poziomy można też zdobywać w innych trybach. Najbardziej lukratywna według mnie jest opcja kreatywna. Jeżeli brakuje Wam ochoty na budowanie, nic strasznego. Wystarczy rozpocząć taką sesję i nie robić nic przez 75 minut, a i tak dostaniemy 60 tysięcy punktów doświadczenia. Idealna opcja do pójścia na spacer, zrobienia obiadu czy posprzątania mieszkania.

 Fortnite

Mój Karnet Bojowy w Fortnite

Na ten moment jestem gdzieś pomiędzy 120 a 130 poziomem przepustki. Nie poświęcam grze więcej niż 30 minut dziennie. Czasem w weekend przysiądę na dłużej, żeby zrobić wszystkie zadania tygodniowe, ale średnio mieszczę się w połowie godziny. W ten sposób, od ostatnich kilku sezonów jestem w stanie odblokować wszystko, co karnet oferuje a czasem nawet pomóc w ostatnich poziomach swojemu młodszemu synowi.

Mam nadzieję, że moje porady przydadzą się Wam w drodze do skompletowania wszystkich karnetowych nagród. Pamiętajcie, że sezon Odwrócenie kończy się 19 marca.

Fortnite Karnet Bojowy

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top