Fortnite Rebelia – nadchodzi zmierzch kolejnego sezonu

Fortnite Rebelia Banner

Muszę Was przeprosić. Podczas tego sezonu działo się tak wiele rzeczy w moim życiu, że nie byłem w stanie dostarczać tekstów związanych z wydarzeniami w grze regularnie. Tak to już jest, kiedy pisanie tekstów to hobby, a nie praca na pełen etat. W końcu jakoś za te rachunki trzeba płacić. Gdybym mógł cofnąć się te kilkanaście lat i powiedzieć młodszemu sobie, żeby przestał się obijać i zaczął rozwijać w tę stronę, na pewno bym tak zrobił. Oczywiście moja młodsza wersja pomyślałaby tylko, że jakiś staruch zawraca jej gitarę, ale przynajmniej miałbym satysfakcję, że spróbowałem. Jednak odbiegam trochę od tematu, bo przecież nikt tu nie przyszedł czytać o moich życiowych wyborach tylko o nadchodzącym końcu sezonu Fortnite Rebelia.

Fortnite Rycerz Omega 01

Koniec Fortnite Rebelia za rogiem

Mam wrażenie, że zaledwie wczoraj moja wirtualna noga stanęła na terenach przejętych przez Urojony Reżim. Tymczasem po większości sterowców zostały tylko palące się szczątki, a siły Siódemki z naszą pomocą odzyskały kontrolę nad przeważającą częścią wyspy. Siły UR zostały zmuszone do skupienia się w samym centrum placu boju, gdzie zaczęły konstruować Zderzacz. Jaki jest jego cel? Tego nie wiem, ale biorąc pod uwagę, że zaczęliśmy konstruować ogromnego misio-mecha domyślam się, że będzie to coś wielkiego. Wszystko wyjaśni się już niedługo, ponieważ obecny sezon kończy się 3 czerwca. Tak jest. Zostały niecałe dwa tygodnie, więc trzeba zakasać rękawy i nadgonić poziomy Karnetu Bojowego, jeżeli jeszcze nie dobiliście do 100 poziomu.

Fortnite Zderzacz

Ciężki kawałek doświadczenia

Rzadko kiedy kupuję jakiekolwiek boosty do poziomów, ale przez chwilę się nad tym zastanawiałem. O ile dojście do podstawowej granicy przepustki sezonowej nie było bardzo trudne, tak jej wymaksowanie do łatwych nie należy. Z tego powodu swoją uwagę skupiłem na długoterminowych zadaniach, ale to też nie przyniosło takiego efektu, jakbym chciał. Na szczęście Epic przybył z pomocą i tuż przed kulminacją Fortnite Rebelia wprowadził z powrotem dedykowane tygodnie.

Fortnite Zadania Etapowe

Tydzień Starcia w Uboczu

Do 24 maja, do godz. 14:59 dostępne są specjalne zadania, które dają całkiem spory zastrzyk Punktów Doświadczenia. Trochę żałuję, że jedyne co powróciło to dwie bronie Ubocza, ponieważ bardzo podobały mi się walki w anomaliach podczas sezonu Do Sześcianu. Ze skarbca wydostały się minigun oraz karabin, a związane z nimi misje zleca Torin, która była skórką w Karnecie Bojowym sezonu ósmego poprzedniego aktu. Tak się prezentuje ich lista:

  • Zbierz minigun i karabin z Ubocza w jednym meczu. (25000 PD)
  • Ulepsz broń z Ubocza przy stanowisku ulepszeń. (25000 PD)
  • Przegrzej dowolną broń z Ubocza. (25000 PD)
  • Zadaj przeciwnikom obrażenia z broni Ubocza. (4 etapy – w sumie 140000 PD)

Fortnite Karabin Ubocza

Rycerza Omega wkracza do Fortnite Rebelia

Jakiś czas temu Epic wprowadził pakiety skórek, w których oprócz stroju otrzymujemy możliwość odblokowania kilkudziesięciu poziomów przepustki. Właśnie do takiego zestawu należy Rycerz Omega — wielki koleś odziany w bardzo fajnie wyglądającą zbroję. Po zakupie Pakietu Zadań Awansu Rycerza Omega od razu możemy przywdziać podstawowy wygląd. Resztę przedmiotów oraz wspomniane poziomy zdobywamy, podnosząc specjalne tokeny rozsiane po całej wyspie. Za podniesienie każdego znacznika wskakuje nam cały jeden poziom Karnetu Bojowego. W związku z trudnościami, jakie sprawiało mi levelowanie w tym sezonie, pokusiłem się o zakup. W końcu na coś muszę wydać te V-Dolce, które co miesiąc wpadają wraz z subskrypcją Ekipy Fortnite.

Fortnite Rycerz Omega

Kolejne cameo jest wśród nas

Podczas tych kilku ostatnich tygodni wiele różnych skórek przewinęło się przez sklep. Szkoda, że nie miałem czasu napisać o evencie związanym z Gwiezdnymi Wojnami. Półki były pełne strojów z tej wspaniałej sagi, a wyspa usiana była blasterami i mieczami świetlnymi. Niestety “May the 4th” przeminął, ale to nie znaczy, że zabraknie odwiedzin postaci z kosmicznej serii. 22 maja odbędzie się turniej, podczas którego będzie można wygrać cyfrową wersję Obi-Wana Kenobiego. Jestem pewny, że po jakimś czasie pojawi się również w sklepie.

Fortnite Obi-Wan Kenobi

Być może Gwiezdne Wojny Was nie interesuje, ale za to jesteście fanami filmów akcji z lat 80tych. W takim razie sprawdźcie, jak wygląda strój oryginalnego Robocopa. Ja się nie powstrzymałem przed zakupem.

Jeżeli w Fortnie gracie na PC to pewnie już wiecie, że dostępna jest darmowa skórka Wulkanicznej Skrytobójczyni wraz z kilkoma przedmiotami kosmetycznymi. Jeżeli Waszą główną platformą jest któraś z konsol lub urządzenie mobilne to poproście znajomego z komputerem, aby pozwolił Wam się zalogować chociaż na chwilę i odbierzcie wspomniany pakiet.

Fortnite Pakiet Skrytobójczyni

Wydarzenie na koniec Fortnite Rebelia

Ciężko stwierdzić czy na zakończenie obecnego sezonu dostaniemy jakiś większy event. Stronię od wszelkiego rodzaju wycieków i spojlerów, więc być może Wy już wiecie. Biorąc jednak pod uwagę, jakie zadania wykonujemy dla Rebeliantów, myślę, że zobaczymy pojedynek tytanów. Ci, którzy pamiętają walkę z 9 sezonu aktu pierwszego na pewno wiedzą, co mam na myśli. Tym, którzy pamięcią nie sięgają tak daleko, polecam poczekać te dwa tygodnie, aby nie psuć sobie niespodzianki. Na koniec dodam, że jeżeli nie zobaczymy żadnego odliczania w przeciągu najbliższych kilku dni, to z moich przepowiedni będą nici. Dlatego mocno trzymam kciuki, żeby licznik się już wkrótce pojawił.

Fortnite Na Koniec

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top