Fortnite Zderzenie – finał sezonu i osobiste wyzwanie

Fortnite Zderzenie Title

Walka między Urojonym Reżimem i rebeliantami już wkrótce osiągnie swój kulminacyjny moment. Na ekranie, który widzimy w lobby wreszcie pojawił się długo wyczekiwany licznik czasu. Zwiastuje on nadejście wydarzenia Fortnite Zderzenie, podczas którego pojawi się wielki robot, a my znowu zagramy pierwsze skrzypce. Tak przynajmniej zakładam ponieważ nie znam żadnych szczegółów. Nie lubię psuć sobie niespodzianki. Bazuję jedynie na grafice, którą widzimy po zalogowaniu się do gry.

Fortnite Zderzenie Banner

Czy da się zdobyć 100 poziomów w jeden dzień?

W czasie trwania dwóch ostatnich sezonów co najmniej miesiąc przed końcem byłem w stanie spokojnie wbić 200 poziomów Karnetu Bojowego i odblokować wszystkie nagrody. Tym razem jednak nie jest to takie proste. Do 3 czerwca zostało trochę ponad tydzień, a ja nadal potrzebuję ponad 30. Myślę, że głównym powodem jest usunięcie farmienia PDków za pomocą metody AFK w trybie kreatywnym. Oprócz tego nie byłem w stanie poświęcić na grę tyle samo czasu co ostatnio. Wiem również, że dużo osób wybiera ukończenie tylko podstawowej części przepustki. Tak ma jeden z moich synów. Nie grał on zbyt intensywnie w sezonie Rebelii. Dzięki temu mogliśmy sprawdzić, czy jest możliwość zdobycia 100 poziomów jednego dnia.

Fortnite Zderzenie KB10

Krótka wędrówka

Nasze doświadczenie zaczęliśmy w piątek wieczorem. Na start konto miało poziom 14 i ukończone zadania sezonowe z pierwszego tygodnia. Wiem, że gra była odpalona wcześniej tylko dwa razy i nie na dłużej niż dwie godziny. Około trzygodzinna sesja pozwoliła nam dobić kolejne 18. Gdy zaczynaliśmy w sobotę, pozostało nam do zdobycia 68 poziomów. Spędziliśmy na tym około 8 godzin, robiąc quest za questem. Po wykonaniu wszystkich zadań sezonowych, fabularnych i ukończeniu multum misji etapowych z pomocą przyszły nam wyzwania tygodniowe. W ten oto sposób w niecałe 15 godzin udało się odblokować cały podstawowy Karnet Bojowy. O ile pod koniec sezonu taka akcja jest możliwa bez większych problemów, tak na początku może to być prawdziwe wyzwanie.

Fortnite Zderzenie Zadania Etapowe

Tydzień przed Fortnite Zderzenie

Jak widać wyzwanie nie było takie trudne, jakby się wydawało. Co prawda tydzień Starcia w Uboczu się zakończył, ale nie ma co się zamartwiać. Na jego miejsce wskoczył tydzień Zwiadu z Karabinem Magnetycznym, podczas którego można otrzymać jeszcze więcej Punktów Doświadczenia. Jak zwykle jedyne co trzeba zrobić to wykonać kilka czynności, opisanych poniżej:

  • Zalicz trafienie w głowę z karabinu magnetycznego (25000 PD)
  • Zadaj przeciwnikowi obrażenia w ciągu 30 sekund od jego zeskanowania (25000 PD)
  • Używając karabinu magnetycznego, zadaj obrażenia z 50 lub więcej metrów. (25000 PD)
  • Oznacz wrogich graczy skanerem zwiadowczym (3 etapy – w sumie 115000 PD)
  • Zadaj obrażenia przeciwnikom z karabinu magnetycznego (3 etapy – w sumie 115000 PD)

Zadawanie obrażeń karabinem magnetycznym może być dość upierdliwe, ponieważ najpierw trzeba go znaleźć, a potem mieć pod ręką jakiegoś przeciwnika. Na szczęście siły UR też się do nich zaliczają, dlatego zalecam lądowanie przy Zderzaczu. W oznaczonym poniżej miejscu zawsze jest skrzynka, która w 4 przypadkach na 5 zawierała potrzebną broń. Teren ten jest pełen żołnierzy Reżimu, których trafić dużo łatwiej niż skaczących z lewej na prawą graczy.

Fortnite Zderzenie Lokacja 01

Fortnite Zderzenie Lokacja 02

Fortnite Zderzenie w przyszłą sobotę

Bardzo jestem ciekaw, jak rozwinie się fabuła podczas nadchodzącego eventu. Długo nie muszę czekać, bo Fortnite Zderzenie odbędzie się już 4 czerwca o godzinie 22:00. Jak zwykle zalecane jest zalogowanie się z godzinę wcześniej, żeby nie mieć problemu z dostępem do specjalnego trybu. Epic przypomina również, aby przed rozpoczęciem wydarzenia ukończyć następujące rzeczy:

  • zadania specjalne Prowlera
  • zebrać pozostałe omni-układy i odebrać warianty kilofa Miecz Omni
  • wymienić pozostałe gwiazdki bojowe za nagrody
  • wydać wszystkie posiadane sztabki

W tym ostatnim pomoże nam powrót Tygodnia Pudła Promocji, w którym na pewno pojawi się kilka questów związanych z wydawaniem złotych bryłek.
W tryb Fortnite Zderzenie będzie można zagrać tylko raz, więc ci, którzy mają ochotę kiedykolwiek do niego powrócić, powinni w jakiś sposób go zapisać. Ja jak zwykle postaram się nagrać całość na swoim PS5 i postaram się udostępnić filmik dla potomności. Do zobaczenia na wyspie.

Fortnite Zderzenie Karabin Magnetyczny

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top