Game Boy w abonamencie Nintendo Switch Online — Plotka

Game Boy w Nintendo Switch Online

Po zniknięciu usługi Virtual Console, która pozwalała kupować starsze gry i ogrywać je na aktualnych sprzętach Nintendo, fani byli zdruzgotani. Tę funkcjonalność miał zrekompensować abonament Nintendo Online w ramach którego dostępna jest biblioteka gier NES i SNES. To jednak nie wystarczało wszystkim. Virtual Console pozwalało na grę na większej gamie konsol, więc fani od paru lat wyczekują rozszerzenia zawartości.

Plotki o Game Boy’u i Game Boy’u Color w Nintendo Switch Online

Pierwsze informacje o ewentualności pojawienia się gier z kieszonsolki giganta z Kioto sięgają już 2019 roku. Wtedy właśnie dataminerzy znaleźli pliki sugerujące pojawienie się większej ilości konsol. Początkowo Nintendo Switch Online oferowało jedynie pierwszą stacjonarną konsolę Japończyków i późniejsze oficjalnie potwierdzenie dodania do usługi gier ze SNES’a nadało wiarygodności przeciekowi. Było to o tyle ważne, że dataminerzy znaleźli też ślady sugerujące kolejne platformy. Wtedy zakładano już pojawienie się Game Boy’a.

30 sierpnia 2021 roku YouTuber Nate Drake opublikował podcast. W nim wraz z gościem znanym pod pseudonimem Modern Vintage Gamer teoretyzują wspólnie nad pojawieniem się konsoli GB i GBC w abonamencie Nintendo. W środowisku fanów pierwsza persona jest znana z przecieków związanych z firmą. Nate Drake w swoim podcaście opowiada z dużą dozą pewności, że w nadchodzących tygodniach Nintendo Online może zostać urozmaicone o gry z przenośnej konsoli Nintendo. Nie znaczy to, że dodanie dwóch generacji konsoli Game Boy zostało jakkolwiek potwierdzone.

Do całej rozmowy cegiełkę dołożył też serwis Nintendo Life. Łatwo się domyślić, że jest to portal silnie związany z firmą z Kioto. Niezależne źródła Nintendo Life określiły, że na pojawienie się Game Boy’a i Game Boy’a Color w usłudze abonamentowej Switcha nie będziemy musieli czekać długo. Temat niebezpiecznie uchyla się informacji o ostatniej generacji tej serii urządzeń. Game Boy Advance na ten moment nie jest wspominany w żadnych dyskusjach. Spodziewać się można, że nawet jeśli przeciek okaże się prawdą, GBA jeszcze przez jakiś czas nie pojawi się w abonamencie Nintendo Switch Online.

Zdjęcie: Hello I’m Nik

Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.
Scroll to top