GoldenEye 007 powraca – remaster przygód Jamesa Bonda

okładka gry GoldenEye 007

Pamiętacie swoją pierwszą grę? Ja nie bardzo. Natomiast pamiętam zdecydowanie swoją pierwszą strzelankę. Nie był nią ani Doom (1993), ani Wolfenstein 3D (1992), w nie grałem nieco później, gdy dostałem od rodziców swój pierwszy komputer. Pierwszą strzelanką, w jaką w życiu grałem, było GoldenEye 007 (1997). Grałem w nią z kuzynem, który wypożyczał z salonu gier Nintendo 64 na weekendy, gdy przyjeżdżałem w wakacje. Mam z tym tytułem całe mnóstwo wspomnień. I wygląda na to, że będę mógł do nich wrócić bez konieczności kupna tej retro konsoli!

Wielki powrót GoldenEye 007

Już jutro, w piątek 27 stycznia, zadebiutuje zremasterowana wersja klasyka! Można będzie w nią zagrać zarówno na Xbox One i Xbox Series X|S, a także na Nintendo Switch w usłudze Nintendo Switch Online + Expansion Pack. Co więcej, gra dostępna będzie w abonamencie Xbox Game Pass i dla posiadaczy kolekcji Rare Replay.

Od razu informuję, że tak, będzie można grać w trybie podzielonego ekranu w kanapowym co-opie. Niestety, nie będzie opcji gry przez Internet. Sam tytuł natomiast dostanie podbitą rozdzielczość do 4K, zestaw osiągnięć, a także alternatywne układy sterowania. Jestem ciekawy, jak będzie się grało w GoldenEye 007 na zwykłym padzie, a nie tym cudaku od N64.

Dla mnie i dla wielu innych graczy będzie to doskonały powrót do przeszłości. Fani retro także będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z kultową grą. Obawiam się jednak, że reszta graczy może odbić się od tego tytułu przez wzgląd na jego wiek. Mimo wszystko to tylko remaster 26-letniej gry.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top