Pracownicy Infinity Ward w Polsce dla Ukrainy

logo Infinity Ward

Michał Drobot, Michał Olejnik, Bogdan Vuitsik oraz Tiango Carvahlo na co dzień pracują w Krakowie w Infinity Ward Poland, studiu pracującym przy m.in. Call of Duty Warzone i nadchodzącym Call of Duty Modern Warfare 2. Od początku inwazji rosyjskiej w Ukrainie nie ustają w niesieniu pomocy uchodźcom.

Studio w Krakowie założono w 2018 roku. Do lutego 2022 w studiu pracowało już około 30 osób. Wtedy na skutek rosyjskiej agresji rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Gdy fala uchodźców zaczęła napływać do Polski, Drobot wraz z ekipą postanowili działać.

Już pierwszego dnia Michał pojechał na granicę i pomagał ludziom. Wtedy przyjechał do biura i zapytał resztę ekipy, czy nie zechciałaby pojechać do centrum wsparcia uchodźców i pomóc przy sortowaniu rzeczy. Szybko ustalił, że możemy wziąć płatny czas wolny w ramach pomocy uchodźcom oraz na wszystkie prywatne sprawy, które pomogłyby nam w uporaniu się z tą sytuacją. To było naprawdę wspaniałe.

– mówi krakowski inżynier, Wiktor Czosnowski.

Kilkoro członków zespołu zajmowało się czym się dało: od sortowania rzeczy do udostępniania swoich domów. Michał Drobot zaoferował swoje mieszkanie rodzinom, które szukały schronienia na krótki czas, jako przystanek przed dalszą podróżą. Czosnowski przekonał swoją matkę, by wstrzymała się ze sprzedażą wolnego mieszkania, aby móc je przygotować dla uchodźców. Swoje urodziny spędził właśnie tam, sprzątając i ogranizując potrzebne rzeczy.

Pracownicy Infinity Ward Polska. Od lewej: Michał Drobot, Michał Ojejnik, Bogdan Vuitsik i Tiago Carvalho.
Pracownicy Infinity Ward Polska. Od lewej: Michał Drobot, Michał Ojejnik, Bogdan Vuitsik i Tiago Carvalho.

Do połowy maja ponad tuzin ukraińskich uchodźców znalazło schronienie dzięki krakowskiemu oddziałowi IW. Poza materialną pomocą pracownicy studia stali się również wsparciem emocjonalnym i pomocą w poszukiwaniu normalnego życia w obcym kraju.

Daniel Duplaga, kierownic operacyjny krakowskiego studia IW, przygotował używane laptopy, które podarowano ukraińskim dzieciom do pomocy w nauce online.

Myślę, że czasami ludzie muszą się skupić na czymś innym. A pomoc innym jest świetną rzeczą, na której można się skupić.

– mówi Drobot.

Nie da się przeczytać takiej informacji i nie uśmiechnąć się do siebie. Takie przypadki pomagają przywrócić wiarę w dobro ludzi. Miłym akcentem jest też to, że nasze środowisko związane z grami jest tak skore do udzielania pomocy tam, gdzie jej potrzeba.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top