Kolejna gra twórców Elden Ring niemalże ukończona. Cóż to będzie?

Elden Ring - Colosseum

FromSoftware bardzo wysoko postawiło sobie poprzeczkę. Ciekawe, czy uda im się sprostać wysokim oczekiwaniom fanów.

O tym, że kolejna gra ekipy FromSoftware jest w ostatniej fazie produkcji poinformował jej reżyser – Hidetaka Miyazaki. Zdradził to w wywiadzie dla portalu 4gamer.net. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że studio pracuje nad kilkoma innymi tytułami. Nie poznaliśmy żadnych konkretów, ale niewykluczone, że już wkrótce doczekamy się bardziej mięsistej zapowiedzi.

Pytanie o kolejną grę padło jako nawiązanie do wywiadu z 2018 roku. W nim deweloper poinformował, że studio ma w produkcji „trzy i pół” gry. Od tamtej pory doczekaliśmy się premiery Sekiro: Shadows Die Twice oraz Elden Ring. Tytułem traktowanym jako połówka jest natomiast Déraciné – przygodówka stworzona z myślą o PlayStation VR. Pozostał więc tylko jeden projekt, o którym powinniśmy usłyszeć już wkrótce.

Elden Ring to niewątpliwie jeden z kandydatów do gry roku 2022
Elden Ring to niewątpliwie jeden z kandydatów do gry roku 2022

Wcześniejsze doniesienia mogą wskazywać na to, że niezapowiedzianą grą jest kolejna odsłona cyklu Armored Core. O tym, że Armored Core 6 powstaje, mogliśmy już usłyszeć wcześniej. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej szczegółów. Dzięki Elden Ring japoński deweloper zyskał całą rzeszę nowych fanów, co z pewnością wiąże się z dodatkową presją. FromSoftware wielokrotnie już udowodniło, że potrafią robić świetne i oryginalne gry.

Hidetaka Miyazaki także poinformował, że do Elden Ring trafią kolejne dodatki i rozszerzenia. Zapytany o sequel, odpowiedział, że nie wyklucza takiej opcji. Miliony graczy chętnie przyjmą kontynuację, więc decyzja o wyprodukowaniu Elden Ring 2 byłaby w pełni zasadna. O tym, dlaczego warto zagrać w najnowszą produkcję FromSoftware dowiecie się z naszej recenzji.

Avatar photo
Gram więcej niż przewidują normy, konwencje i granice dobrego smaku. Chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami, czemu daję upust w recenzjach. Gotów do zmierzenia się z każdym tytułem, niezależnie od gatunku, wieku czy klasy. Najbliżej giereczkowego serca trzymam jednak gry niezależne, spośród których staram się wyławiać ukryte perełki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top